Cena wykupu gali UFC pay-per-view stanie się droższa w 2021 roku, ponieważ Disney i ESPN podnoszą ceny PPV.

Zgodnie z raportem Variety, Disney i ESPN planują podnieść cenę PPV UFC z obecnej wynoszącej 64,99 USD (dolarów amerykańskich) do 69,99 USD w 2021 roku, zaczynając od gali UFC 257. Wynika to ze wzrostu ceny w 2018 roku, kiedy to koszt PPV wzrósł z 59,99 USD do 64,99 USD.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dodatkowo koszt subskrypcji ESPN+ na rok ma wzrosnąć z 49,99 USD do 59,99 USD w 2021 roku. W Stanach Zjednoczonych fani muszą zamawiać karty PPV za pośrednictwem ESPN+, a więc posiadanie subskrypcji jest koniecznością.

Koszt bycia fanem MMA w porównaniu z innymi sportami jest oczywiście wyższy, ponieważ większość sportów popularnych nie jest regularnie transmitowanych na zasadzie pay-per-view. Tymczasem model biznesowy UFC polega na organizowaniu od trzech do czterech gal miesięcznie, z których jedna, a czasami dwie odbywają się na ESPN+ PPV, a reszta na ESPN lub ESPN+

Fani prawdopodobnie nie będą zbytnio zachwyceni wzrostem cen za PPV. Ostatecznie UFC jest częścią większego koncernu, w skład którego wchodzą Disney i ESPN, a szefowie tych firm uznali, że wzrost cen PPV w 2021 roku jest uzasadniony na podstawie ich wskaźników.

Zobacz także: Dana White chciałby zorganizować pojedynek Nurmagomedov vs. McGregor 2

źródło: bjpenn.com