Charles Oliveira wystosował ostrzeżenie dla Alexa Volkanovskiego po tym jak mówi się o możliwym przejściu Australijczyka do dywizji lekkiej UFC.

Po swojej ostatniej wygranej walce Alexander Volkanovski (25-1) dał do zrozumienia, że chce przejść do wagi lekkiej i spróbować zostać podwójnym mistrzem.

Obecnie dywizja lekka nie ma mistrza, gdyż Charles Oliveira (33-8) został pozbawiony pasa, gdy nie zrobił wagi na UFC 274 w maju tego roku. Mimo, że „Do Bronx” pokonał Justina Gaethje (23-4) nie otrzymał tytułu.

W rozmowie z „The Schmo”, Oliveira wypowiedział się na temat potencjalnego przejścia Volkanovskiego do kategorii lekkiej.

To bardzo twardy facet i wiem, że stworzył historię w 145. Ale każdy kto myśli o przejściu do 155 musi się bardzo dobrze zastanowić, bo to bardzo, bardzo, bardzo trudna dywizja.

stwierdził Oliveira.

Charles Oliveira patrzy teraz w kierunku swojej szansy na odzyskanie pasa. Szef UFC, Dana White, zaznaczył, że Brazylijczyk wróci do klatki w październiku lub listopadzie tego roku. Plotki głoszą, że jego przeciwnikiem będzie Islam Makhachev (22-1).

źródło: mmanews.com