Wczoraj doszło do bezprecedensowego wydarzenia w świecie mieszanych sztuk walki. Dwukrotny mistrz UFC w wadze koguciej TJ Dillashaw  (16-4) nieoczekiwanie zwakował swój mistrzowski pas. Powodem tej decyzji są wyniki badań antydopingowych.

Całe środowisko MMA szeroko komentuje tą sytuację. Również swoją opinię wyraził był mistrz w kategorii piórkowej oraz lekkiej – Conor McCregor (21-4).

„Już kiedyś przejrzałem tego małego węża. Jestem nowym Świętym Patrykiem”.

Ewidentnie Irlandczyk nie pała sympatią do byłego już czempiona dywizji do 61 kilogramów. W swojej wypowiedzi na portalu Twitter przypomina byłemu już mistrzowi pseudonim, który mu niegdyś nadał.  Z pewnością McGregor odnosi to do obecnego postępowania Dillashawa i jego decyzji o zwakowaniu tytułu przed oficjalnym ogłoszeniem decyzji przez USADA.

TJ Dillashaw jest niezaprzeczalnie jednym z najlepszych zawodników tej wagi w całej historii organizacji. Po odebraniu tytułu Cody’emu Garbrandtowi  (11-3) dostał szansę zdobycia pasa wagi muszej. Ta sztuka mu się nie udało i został bardzo szybko pokonany przez Henry’ego Cejudo (14-2) na UFC on ESPN+1.

Zobacz także: BREAKING: TJ Dillashaw wakuje pas. Powodem USADA

źródło: bjpenn.com