Wieczór gali UFC 232 z pewnością wielu kibicom mieszanych sztuk walki zapadnie w pamięci. Emocji tej nocy dostarczyło długo wyczekiwane starcie mistrzyni wagi koguciej Amandy Nunes (17-4) z Cris Cyborg (20-2) – zawodniczki niepokonanej od ponad dekady, która w tej walce na szali położyła swój pas dywizji piórkowej.

Pojedynek trwał niespełna minutę i zakończył się nokautem ze strony Nunes, która tym samym stała się pierwszą w historii UFC mistrzynią jednocześnie dwóch dywizji. Gdy emocje już nieco opadły, na swoim Twitterze, Cyborg zamieściła post:

Dzisiaj nie był to nasz dzień, jednak chciałabym, żebyście wiedzieli, że jestem bardzo wdzięczna za wasze wsparcie! Życie takie jest, że jednego dnia się przegrywa, a drugiego odnosi zwycięstwo! Pas miał dla mnie znaczenie symboliczne, a najważniejsze dla mnie jest, by być mistrzem w życiu ludzi i dzięki temu zmieniać świat!

Cyborg swoją ostatnią porażkę odniosła w 2005 roku w starciu z Ericą Paes (3-2). Był to jej debiut w zawodowym MMA. Od tego czasu, aż do wczorajszej nocy była niekwestionowaną królową dywizji piórkowej.

źródło: twitter/criscyborg