Wygląda na to, że Damian Janikowski sposobi się już do powrotu do klatki. Jak sam zakomunikował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych – rozpoczął już obóz przygotowawczy.

Damian Janikowski (6-4) od początku swojej zawodowej kariery związany jest z największą, polską organizacją MMA – KSW, gdzie jak dotąd wystąpił dziesięciokrotnie. Po raz ostatni mogliśmy zobaczyć go w akcji, we wrześniu 2021, kiedy to w ramach gali z numerem 63 stanął w szranki z byłym czempionem Babilon MMA, Pawłem Pawlakiem (19-4-1). Zawodnicy przewalczyli wtedy pełny, 15-minutowy dystans, po którym sędziowie wskazali jednogłośny triumf popularnego „Plastinho”.

Zobacz także: KSW 63: Paweł Pawlak lepszy od Damiana Janikowskiego na pełnym dystansie

Wszystko wskazuje na to, iż były olimpijczyk odzyskał już głód walki. Jak się bowiem okazuje – Janikowski rozpoczął obóz przygotowawczy do kolejnej potyczki, o czym możemy przeczytać w jego mediach społecznościowych.

„Obóz przygotowawczy rozpoczęty.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na ten moment nie wiadomo oczywiście, kto będzie jego najbliższym oponentem. Trudno też wskazać konkretny termin powrotu, bowiem – jak powszechnie wiadomo – KSW planuje teraz organizować wydarzenia co miesiąc. Minione potknięcie przerwało jednak jego wcześniejszą serię dwóch wygranych, w ramach której pokonywał kolejno Andreasa Berga Gustafssona (6-1) oraz Jasona Radcliffe’a (17-8), więc z pewnością dołoży wszelkich starań, by ponownie zacząć kroczyć ścieżką zwycięzców.

Źródło: Instagram/Damian Janikowski