Wygląda na to, że Damian Janikowski będzie kolejnym zawodnikiem, który wystąpi na grudniowym XTB KSW 77. Tak przynajmniej można wnioskować po jednym z nowszych wpisów byłego olimpijczyka.

Damian Janikowski (7-5) od początku swojej zawodowej kariery MMA związany jest z największą organizacją nad Wisłą – KSW. Póki co wchodził do tamtejszej klatki dwunastokrotnie, zwyciężając w siedmiu z tych spotkań. Po raz ostatni widziany był w akcji, we wrześniu tego roku, gdy podczas 74. edycji stanął w szranki z Tomem Breesem (15-3). Choć początkowo dobrze sobie radził z faworyzowanym Brytyjczykiem, ostatecznie musiał uznać jego wyższość po dość kontrowersyjnym przerwaniu sędziego, o którego słuszności dyskutowało się bardzo długi czas.

Zobacz także: „Sprawa jest zamknięta” – wynik walki Janikowski vs. Breese nie zostanie zmieniony

Janikowski od razu po ostatniej konfrontacji wspominał o ewentualnym rewanżu, natomiast od jakiegoś czasu wiadomo, iż na razie do takowego nie dojdzie. Przed Breesem stoi bowiem teraz nowe wyzwanie w postaci rywalizacji z Pawłem Pawlakiem (20-4-1). Ta zmaterializuje się 12 listopada, podczas KSW 76. Okazuje się jednak, że były olimpijczyk też ma już zaplanowane kolejne starcie. Na ten moment nie wiadomo natomiast, kto będzie jego oponentem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Z opisu można wynika, że Janikowski może wrócić do klatki 17 grudnia, podczas gali z numerem 77. Ta rozegra się 17 grudnia w Gliwicach. W main evencie dojdzie do pojedynku dwóch legend organizacji – Mamed Khalidov (35-8-2) skrzyżuje rękawice wraz z Mariuszem Pudzianowskim (17-7).

Źródło: Instagram/Damian Janikowski