W miniony weekend Frankie Edgar (24-8-1) na UFC on ESPN 15 udanie zadebiutował w kategorii koguciej pokonując na punkty Pedro Munhoza (18-5). Dana White na konferencji prasowej po gali był pod wrażeniem jego postawy w klatce oraz odniósł się do werdyktu sędziowskiego, który wywołał małe kontrowersje w środowisku MMA.

Kariera tego gościa była niesamowita. Biorąc pod uwagę jego wiek i to jakie wojny stoczył i co on osiągnął, to dzisiejszej nocy wyglądał cholernie dobrze. To była bliska walka. Jeżeli sędziowie wskazaliby Munhoza, to nie powiedziałbym „o mój boże, to szaleństwo” Każdy z nich mógłby być zwycięzcą tej walki.

powiedział Frankie Edgar.

Dana White dodał, że mimo świetnej postawy, to jednak „The Answer” nie zasłużył, jeszcze na walkę o tytuł i potrzebuje więcej wygranych, aby dostać takie starcie.

Oczywiście są jeszcze pewne rzeczy, które muszą się rozegrać i są jeszcze zawodnicy, którzy są przed nim w kolejce. On pokonał zawodnika który jest numerem 5 na świecie. On dał dzisiaj dobre widowisko co postawiło go w dobrej pozycji, ale musi on jeszcze wykonać sporo pracy.

podsumował.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Frankie „The Answer” Edgar jest byłym mistrzem w kategorii lekkiej. Od lat był czołowym zawodnikiem w wadze piórkowej. Wygrana nad Pedro Munhozem przerwała jego serię dwóch przegranych z rzędu.

Zobacz także: Vadim Nemkov po zdobyciu pasa mistrzowskiego Bellatora chciałby się zmierzyć ze zwycięzcą walki Machida vs. Davis 2

źródło: thescore.com