Daniel Cormier ma rady dla Thiago Santosa przed UFC 239

146
źródło: laughingplace.com

W najbliższą sobotę Thiago Santos (21-6) stanie do walki z Jonem Jonesem (24-1) na gali UFC 239. Dobrą radą przed tą walką służy Daniel Cormier (22-1), który w oktagonie UFC dwa razy mierzył się z „Bonesem”.

Cormier dwukrotnie przegrywał z mistrzem kategorii półciężkiej, ale zna go chyba jak nikt inny i postanowił posłużyć dobrą radą Santosowi. „DC” jest przekonany, że ten pojedynek będzie piekielnie trudny dla Thiago Santosa, ale uważa, że jeśli zawalczy w swoim stylu, to ma szansę wygrać.

Myślę, że Santos musi wyjść i walczyć w swoim stylu. Nie może myśleć o tym, co musi zrobić innego od zawodników, którzy już walczyli wcześniej z Jonesem. Musi po prostu stoczyć swoją walkę. Nie powinien martwić się innymi rzeczami, nie może się rozpraszać. Powinien skupić się na sobie i dać sobie szansę.

Daniel Cormier wie doskonale jak to jest toczyć pojedynki z Jonem Jonsem i jakimi warunkami fizycznymi dysponuje. Mistrz kategorii ciężkiej uważa, że „Marreta” również przekona się jak ciężko walczy się przeciwko zawodnikowi z tak dużym zasięgiem.

To będzie dla niego ciężka walka. Widziałem jak stali twarzą w twarz, a wcześniej wydawało mi się, że Santos jest nieco większy. Nie jest jednak taki wysoki jak myślałem. Myślę, że szybko zda sobie sprawę z tego jak trudno będzie poradzić sobie z zasięgiem Jonesa. 

O tym kto wyjdzie górą z tego pojedynku przekonamy się już w najbliższą sobotę. Wyniki i relacja z gali UFC 239 znajdą się na naszej stronie. Podczas gali w Las Vegas pojedynek z Lukiem Rockholdem stoczy Jan Błachowicz.

Zobacz również; UFC 239 z udziałem Błachowicza – pełna karta walk. Gdzie i jak oglądać?

źródło: mmafighting.com