Daniel Rutkowski po świetnej walce przegrał na punkty z Przemysławem Runowskim

270
źródło: Polsat Sport

W walce wieczoru na Babilon Fight Night Przemysław Runowski pokonał na punkty aktualnego mistrza organizacji FEN i Babilon MMA w wadze piórkowej Daniela Rutkowskiego, który mimo porażki pokazał wielkie serce do walki dając naprawdę trudną przeprawę swojemu rywalowi.

Daniel Rutkowski rozpoczął pierwszą rundą bardzo powoli i widać było, że chciał wyczuć swojego rywala. Jednak braki bokserskie były widoczne zwłaszcza jeżeli chodzi o pracę nóg przez co niewiele jego ciosów dochodziło do celu. Mimo ostrożnego boksu Runowski bił zdecydowanie celniej i kilka razy wykorzystywał swoje ciosy proste, które dochodziły do celu.

Kolejna odsłona była zdecydowanie lepsza dla „Rutka” który poprzez skracanie dystansu trafiał rywala czym wprowadzał zamieszanie w planie Runowskiego na tą walkę. Przemek jednak cały czas trafiał swojego rywala o wiele celniej i kilka silnych bomb doszło do szczęki „Rutka”.

Trzecia runda była to dobra runda dla aktualnego mistrza FEN oraz Babilon MMA, który kilka razy ładnie trafiał „Kosiarza” dzięki swojej pracy nóg i wchodzenia w półdystans. Runowski niepotrzebnie wdawał się w grę swojego rywala i momentami wyglądał jakby nie miał pomysłu na tą potyczkę.

Runda numer 4 zdecydowanie należała do Rutkowskiego, który od początku dużo lepiej pracował przednią ręką co otwierało mu drogą do ciosów sierpowych. „Rutek” był widocznie zawodnikiem silniejszym co było widać podczas przepychanek w klinczu. W pewnym momencie Daniel po raz kolejny wszedł półdystans trafiając celniej swojego rywala, który zdecydowanie to odczuł. Runowski też kilka razy trafiał, ale widać było, jego spore problemy na realizowanie taktyki w tej odsłonie pojedynku.

W piątej rundzie Przemek Runowski był już ewidentnie zirytowany przebiegiem tej walki co przekładało się na trochę pewniejszy sposób boksowania. Jednak dopuszczał on swojego rywala do półdystansu co ten wykorzystywał zadając kilka celnych ciosów.  To „Rutek” był stroną, która zaczynała akcje idąc do przodu i skracając dystans. „Kosiarz „powrócił do swojego stylu z pierwszych rund i dobrze wykorzystywał pracę nóg dzięki czemu udanie kontrował swojego przeciwnika. Mimo pewnych problemów ta runda  należała do niego i to on zadał więcej celnych ciosów. W niemal każdy swój cios wkładał dużo siły i było widać, że poluje na zakończenie tego starcia przed czasem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ostatnią odsłonę tej walki rozpoczął „Kosiarz” od celnych i szybkich ciosów prostych. W pierwszej minucie tej rundy Rutkowski już tak chętnie nie atakował jak poprzednio. „Rutek” mimo, że szukał swojej szansy w półdystansie to jego rywal był bardziej uważny i Daniel wiele ciosów pruł w powietrze. W okolicach ostatniej minuty tej walki Runowski znowu zaczął polować na nokaut i wkładał w swoje dynamiczne kombinacje wiele sił. W ostatniej minucie oglądaliśmy znowu świetną pracę nóg u „Kosiarza”, który opanował problemy z poprzednich rund i pewnie dowiózł zwycięstwo do końca mocno akcentując końcówkę tej rundy.

Sędziowie punktowi orzekli jednogłośnie że stosunkiem 58 do 57 wygrał Przemysław Runowski.

Zobacz także: Piotr Golon wystąpi na FEN 29 w Ostródzie

źródło: polsatsport.pl