Daniel Rutkowski zdobywa pas na Babilon MMA 8!

Polsat Sport Extra

Zawodnicy na gali Babilon MMA 8 pokazali fanom zgromadzonym w Pruszkowie i przed telewizorami starcie godne walki o pas, z którego z tarczą wyszedł Daniel Rutkowski, który został mistrzem organizacji.

Pierwsza odsłona walki o pas była bardzo dynamiczna. Każdy z zawodników miał swoje momenty, natomiast końcówkę walki trzeba oddać Rutkowskiemu. Zorczykowski dobrze radził sobie w stójce, z kolei „Rutek” kontrolował pojedynek z klinczu i parterze.

W pierwszej fazie drugiej rundy Zorczykowski klinczował w narożniku, po zerwniu klinczu walka znalazła się w parterze, a z góry walkę kontrolował Rutkowski. Doszło nawet do próby duszenia ze strony Zorczykowskiego, ale spełzła ona na niczym.

„Rutek” szybko obalił w 3 rundzie, ale walka wróciła do stójki. W stójce dobrze radził sobie Zorczykowski, lecz Rutkowski skrócił dystans po przepuszczeniu ataku i zyskał klincz. Walka trafiła do parteru, a w narożniku Rutkowski kontrolował rywala za pomocą uciążliwiej pracy zapaśniczej. W ostatniej minucie sędzia Bosacki przerwał walkę po zdobyciu dosiadu przez „Rutka” i zasypaniu ciosami rywala.

Zobacz: Babilon Fight Night 1 – wyniki [NA ŻYWO]