Mający na koncie ponad 40. zawodowych startów David Kozma znalazł się w kręgu zainteresowań Iona Surdu. Trenujący na co dzień w poznańskim ANKOS MMA zawodnik rzucił „Różowej Panterze” rękawice.

Ion Surdu (14-6) od minionego roku związany jest z czesko-słowacką promocją, gdzie zawalczył już czterokrotnie, zwyciężając dwa z tych starć. Dzięki triumfom z wysoko notowanymi zawodnikami wszedł do oficjalnej klasyfikacji kategorii półśredniej, gdzie aktualnie zajmuje trzecią pozycję.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Popularny „Dracul” ma już na oku kolejnego potencjalnego oponenta. Za cel obrał sobie bardzo doświadczonego Davida Kozmę (32-13), proponując mu nawet konkretny termin. Teraz więc piłeczka znajduje się po stronie Czecha, jak i szefostwa organizacji.

„Hej David, co planujesz na 8 czerwca? Mam nadzieję, że zregenerujesz się do tego czasu i będziesz w jak najlepszej formie! Dajmy ludziom to, czego oczekują! #4 vs. #3 miejsce. OKTAGON MMA – zróbmy to! Do zobaczenia na stadionie!”

Zobacz także: Artur Szczepaniak zawalczy na KSW 93 w Paryżu

Kozma ostatnią walkę stoczył we wrześniu. Na OKTAGON 46 spotkał się w ramach jednego etapu turnieju Tipsport Gamechanger z Bojanem Velickoviciem (25-12-2). Konfrontacja ta jednak zupełnie nie ułożyła się po jego myśli, bowiem rywal rozbił go już w inauguracyjnej odsłonie spotkania.

Źródło: X/Ion Surdu, fot. Grafika: InTheCagePL | OKATGON MMA