Demetrious Johnson zdradza, kto jego zdaniem jest najlepszym zawodnikiem w historii

412
Demetrious Johnson/sportingnews.com

Demetrious Johnson podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, kto jest najlepszym zawodnikiem w historii MMA. Amerykanin jest przekonany, iż ten tytuł należy się Jonowi Jonesowi.

Od jakiegoś czasu trwają dyskusję na temat tego, kto jest najlepszym zawodnikiem w historii MMA. Na ten temat wypowiadało się już bardzo wiele osób, a teraz Demetrious Johnson (30-3) postanowił zabrać głos i podzielić się swoją opinią.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dla mnie Jon Jones jest numerem jeden. Widziałem, jak trenuje, pokonał wielu świetnych zawodników w kategorii półciężkiej. Są oczywiście zawodnicy, którzy zmierzają w jego kierunku. Jeśli Khabib będzie dalej walczył i wygra pięć lub sześć kolejnych pojedynków, to na pewno zdetronizuje Jonesa. Israel Adesanya jest w podobnej sytuacji. Jeśli pójdzie wagę wyżej i pokona mistrza, a potem pobije Jonesa, to zdecydowanie będzie również brany pod uwagę.

Johnson zdradził również, dlaczego według niego Jon Jones (26-1) jest najlepszym zawodnikiem w historii MMA.

Lubię widzieć dominację i kluczowe dla mnie jest wieloletnie przebywanie na szczycie. Jon Jones bodajże 15 razy obronił swój tytuł mistrzowski. Trzeba włożyć mnóstwo pracy, aby przez tyle czasu zostawać na szczycie i wciąż być zmotywowanym.

podsumował Johnson.

Zgadzacie się ze zdaniem byłego mistrza UFC w wadze muszej?

Zobacz także: Daniel Cormier tłumaczy, dlaczego Jones nie zasługuje na miano GOAT-a. „Bones” odpowiada

źródło: bjpenn.com