Były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie opowiedział o swoim potencjalnym przejściu do MMA oraz przedstawił Francisowi Ngannou interesującą propozycję. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Od dawna jednym z celów Francisa Ngannou (17-3) było stoczenie walki bokserskiej. Przez dłuższy czas dążył do starcia z Tysonem Furym (33-0-1 boks), jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. Ostatnio zainteresowanie odbyciem pojedynku z „Predatorem” wyraził Deontay Wilder (43-2-1). „The Bronze Bomber” był obecny na wczorajszej gali organizacji PFL, która jest też obecnym pracodawcą Kameruńczyka. Zapytany o to, jak zapatruje się na kwestię zmiany dyscypliny, odpowiedział następująco:

Myślałem o tym przez dłuższy czas. Nawet rozmawialiśmy z Ngannou o tym, żeby zmierzyć się ze sobą. Zawsze widzisz zawodników MMA przechodzących do boksu, ale nigdy nie widzisz bokserów przechodzących do MMA. Powiedziałem więc, że chciałbym to uczynić bardziej interesującym dla fanów, jak i całej rodziny sportów walki. Powiedziałem:”Dlaczego nie? Przyjdziesz na moje podwórko, a po tym, jak załatwimy sprawy, to ja przyjdę na twoje”. Mówię to na serio. Sprawy dalej się toczą, ale widzę siebie w tej dyscyplinie, wiesz. Ludzie będą pod wrażeniem tego, co mogę zrobić z możliwościami, które posiadam.

Następnie zwrócił się jeszcze bezpośrednio do swojego potencjalnego rywala.

Hej Francis, jeżeli tego słuchasz, rozmawialiśmy o tym wcześniej i mamy dużo miejsc i okazji do tego, by porozmawiać o tym ponownie. Liczę na dwie walki w obu dyscyplinach. Mogę zawalczyć w oktagonie, jak również możemy trzymać się oryginalnego planu, ale ty wiesz, fani chcą to zobaczyć. Chcę być częścią tego. Więc dajmy im to, co chcą zobaczyć.

Zobacz także: Marlon Moraes przechodzi na sportową emeryturę

Amerykanin w swoim ostatnim pojedynku ciężko znokautował Roberta Heleniusa (31-4 boks). Przez ponad 6 lat był w posiadaniu tytułu WBC w wadze ciężkiej. W swojej karierze wygrywał z m.in.: dwukrotnie Luisem Ortizem (33-3 boks), Chrisem Arreolą (39-7-1 boks), Bermanem Stivernem (25-6-1 boks) i Arturem Szpilką (24-5 boks). 

Autor: Dawid Ważny

Źródło: YouTube/ESPN MMA