Trener Amandy Nunes nie wierzy w to, że powróci ona jeszcze do dywizji piórkowej

amanda nunes/mmajunkie.com

Mistrzyni dwóch kategorii wagowych Amanda Nunes (17-4) w ostatnim tygodniu odniosła się do swoich najbliższych planów. Zaznaczyła wtedy, że nie zamierza walczyć już w dywizji piórkowej, gdzie niedawno, bo na UFC 232, w niespełna minutę pokonała byłą posiadaczkę pasa tej kategorii – Cris Cyborg (20-2).

Din Thomas – trener klubu, w którym na co dzień trenuje Nunes (American Top Team) stwierdził, że jego podopieczna jest bez wątpienia jedną z najlepszych zawodniczek wszechczasów i aktualnie niewiele więcej może już osiągnąć:

Amanda pokazała i udowodniła, że jest najlepszą zawodniczką na tej planecie. Nie wiem, naprawdę nie mam pojęcia, kto mógłby ją pokonać w żeńskiej historii tego sportu.

Spytany o to, czy widzi ją znów w dywizji piórkowej, Thomas oświadczył, że jego zdaniem nie ma tam już dla niej żadnego wyzwania:

Wątpię, chyba że sama będzie tego chciała, jednak na razie nie widzę takiej możliwości. To byłoby bez sensu. Już dawno nie była tak aktywna w mediach społecznościowych, a teraz widziałem jej wymianę zdań z Megan Anderson, kiedy Amanda powiedziała, że nie ma tam już dywizji. Kiedy się nad tym zastanowisz, zostały tam tylko Cyborg i Anderson, więc jaki jest dla niej sens, żeby tam zostawać? Skupia się teraz tylko na sobie i robi to, co jest najlepsze dla niej. Chce walczyć z dziewczynami w dywizji koguciej i tak właśnie zrobi.

źródło: bjpenn.com