Jak już Was informowaliśmy Guram Kutateladze (12-2) z powodu kontuzji wypadł z walki z Donem Madgem (9-3-1) na UFC Fight Night 183. Na walkę z „Magic Manem” wyraził nasz rodak Mateusz Gamrot (17-1).

Marcel Dorff podał informację, że UFC podjęło jednak inną decyzję i ostatecznie nowym rywalem dla zawodnika z RPA będzie Nasrat Haqparast (12-3).

Don Madge jest na fali 6 wygranych z rzędu. Dla najlepszej organizacji MMA na świecie walczy już od 2018 roku. Przez ten czas stoczył tylko dwa zwycięskie pojedynki. W swoim poprzednim boju na UFC 242 w Abu Dhabi wypunktował Faresa Ziama (11-3).

Nasrat Haqparast może być znany polskiej publiczności z gali UFC Fight Night 118, gdzie przegrał na punkty z naszym rodakiem Marcinem Heldem (26-7). Po tej walce zaliczył trzy zwycięstwa z rzędu. Tą świetną passę przerwała porażka z Drew Doberem (23-9), do której doszło na UFC 246. W swoim ostatnim boju na UFC on ESPN+ 32 pokonał Alexa Munoza (6-1). Niemiec na gali UFC 257 miał się zmierzyć się z Armanem Tsarukyanem (16-2), ale z powodów zdrowotnych był zmuszony do wycofania się z tej potyczki.

Zobacz także: Młodszy brat Zabita Magomedsharipova, Khasan dołączył do Bellator MMA

źródło: Marcel Dorff, Twitter