Według informacji reportera ESPN, Bretta Okamoto, Belal Muhammad – który walczył ostatnio podczas UFC 258 – przystał na zastąpienie Khamzata Chimaeva w pojedynku z ulokowanym na trzecim miejscu w klasyfikacji kategorii półśredniej, Leonem Edwardsem.

Khamzat Chimaev (9-0) był zestawiany z Brytyjczykiem – Leonem Edwardsem (18-3) trzykrotnie, jednakże z różnych przyczyn, starcie to ostatecznie nie miało miejsca. „Borz” boryka się aktualnie z problemami zdrowotnymi po przejściu zakażenia koronawirusem, jednakże nie jest w tym sam. Amerykański gigant zaproponował mu pomoc w leczeniu, dlatego ten przyleciał do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Khamzat Chimaev transportowany do Las Vegas, w celu uzyskania pomocy medycznej

Popularny „Rocky” ze względu na to, iż w klatce był nieobecny już od blisko dwóch lat, upierał się przy tym, by wystąpić w pierwotnie zaplanowanym terminie – 13 marca. Spekulowało się, że fighterem, który się z nim zmierzy będzie Colby Covington (16-2) – „Chaos” jednak szybko uciął wszelkie rozmowy.

Największa organizacja na świecie najwyraźniej „stanęła na głowie”, by tylko zorganizować Edwardsowi przeciwnika i z doniesień Bretta Okamoto wynika, że się im to udało.

„Źródła podają, że zaledwie pięć dni od ostatniej wygranej, Belal Muhammad zgodził się, by zastąpić Khamzata Chimaeva w pięciorundowej walce wieczoru naprzeciw Leona Edwardsa, do której miałoby dojść 13 marca.”

Belal Muhammad (18-3) znajduje się obecnie na trzynastej pozycji w rankingu dywizji do 77 kg. Może się pochwalić serią aż czterech wygranych z kolei, w ramach której pokonywał chociażby Lymana Gooda (21-6) czy Dhiego Limę (15-8).

Źródło: Twitter