Problemy po zakażeniu koronawirusem spowodowały, iż Khamzat Chimaev trzykrotnie był zmuszony do odejścia od walki z uplasowanym na trzecim miejscu w rankingu kategorii półśredniej – Leonem Edwardsem.

Teraz, jak podaje reporter ESPN, Brett Okamoto, powołujący się na osobę reprezentującą interesy „Borza” – Ali’ego Abdelaziza, walczący pod flagą Szwecji zawodnik zostanie przetransportowany do do Las Vegas, by otrzymać tam jak najlepszą opiekę medyczną, która pozwoli mu wrócić do pełnej sprawności.

„Według menadżera Khamzata Chimaeva – Ali’ego Abdelaziza, UFC transportuje go dzisiaj do Las Vegas. W związku z utrzymującymi się symptomami po zakażeniu koronawirusem, w USA otrzyma potrzebną opiekę zdrowotną. Abdelaziz mówi, że ma nadzieję, iż Khamzat będzie w stanie zawalczyć do czerwca, jednakże powrót do pełnego zdrowia jest sprawą priorytetową.”

Zobacz także: Khamzat Chimaev ponownie wypada ze starcia z Leonem Edwardsem. „Wonderboy” chętny na zastępstwo

Khamzat Chimaev (9-0) dotychczas stoczył pod szyldem UFC trzy pojedynki. Szybko zdobył serca kibiców, efektownie oraz ekspresowo demolując wszystkich postawionych na jego drodze rywali. Starcie z topowym fighterem, jakim niewątpliwie jest Leon Edwards (18-3), zdecydowanie byłoby największym wyzwaniem w karierze 26-latka.

Źródło: Twitter