Doniesienia: Greg Hardy vs. Khalil Rountree w planach na UFC 252

93
źródła: Yahoo! Sports, The Herald-Mail

Według informacji, jaką podał portal Combate, amerykańska organizacja pracuje nad zestawieniem pojedynku Hardy vs. Rountree na galę z numerem 252. Starcie to miałoby się odbyć w limicie kategorii ciężkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Greg Hardy (6-2-0, 1 NC) to były zawodnik futbolu amerykańskiego, który w 2017 roku postanowił spróbować swoich sił w MMA (początkowo amatorskim, później zawodowym). Od stycznia ubiegłego roku toczy swoje pojedynki pod szyldem UFC. „The Prince of War” znany jest ze swojej ponadprzeciętnej siły fizycznej. Dotychczas jego największym sprawdzianem była wzięta w zastępstwie walka z Alexandrem Volkovem, którą przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów. 31–latek na co dzień trenuje w klubie American Top Team, gdzie cały czas rozwija swoje umiejętności. Ostatni raz w oktagonie był widziany na gali UFC 249, gdzie pokonał Yorgana De Castro przez jednogłośną decyzję sędziów.

Z kolei Khalil Rountree (8-4-0, 1 NC) to zawodnik wagi półciężkiej, dla którego byłby to debiut w limicie kategorii do 265 funtów. „The War Horse” ostatnimi czasy przeplata zwycięstwa z porażkami. Swój ostatni pojedynek stoczył we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to przegrał z Ionem Cutelabą przez TKO w pierwszej rundzie. Co ciekawe, Amerykanin na gali z numerem 219 mierzył się z Michałem Oleksiejczukiem, z którym początkowo przegrał, aczkolwiek ze względu na wpadkę dopingową naszego rodaka wynik został zmieniony na no contest.

UFC 252 odbędzie się 15 sierpnia. W walce wieczoru tego wydarzenia ma dojść do trylogii pomiędzy Stipe Miociem i Danielem Cormierem.

Zobacz także: OFICJALNIE: Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal na UFC 251

Źródła: Twitter, Combate