DONIESIENIA: Kamil Łebkowski przywita Adriana Zielińskiego w FEN

źródło: FEN, ACA

Bardzo mocna karta FEN 24 w Warszawie zyskała kolejny interesująco zapowiadający się pojedynek. W kuluarach mówi się, że popularny Bomba przywita w nowych barwach byłego zawodnika ACA, Adriana Zielińskiego.

Gala FEN 24 odbędzie się 16 marca na warszawskim Torwarze. W walce wieczoru mistrz w formule K-1 Arkadiusz Wrzosek podejmie groźnego Patricka Szmida, a w co-main evencie Andrzej Grzebyk, aktualny dominator dywizji średniej, zejdzie wagę niżej, aby tu zmierzyć się z Kamilem Gniadkiem o drugi tytuł. Na karcie ponad to zobaczymy także broniącego pasa Radosława Paczuskiego i tak naprawdę tylko nazwisko jego rywala pozostaje obecnie tajemnicą przed zbliżającą się galą.

Jak udało się dowiedzieć redakcji InTheCage.pl, Kamil Łebkowski (18-8) zmierzy się na warszawskim Torwarze z trenującym na co dzień w klubie Berkut Arrachion Olsztyn Adrianem Zielińskim (17-8). Obaj panowie mają za sobą wzloty i upadki w bogatej zawodowej karierze w MMA, a ich rekordy są niemal identyczne.

Łebkowski stoczył pod szyldem organizacji FEN sześć z ostatnich ośmiu pojedynków. W październiku ubiegłego roku, na gali FEN 22 w Poznaniu, pokonał Łukasza Demczura. Kamil ma na koncie także występ w organizacji, dla której przez ostatnie lata bił się jego najbliższy rywal, czyli ACA (kiedyś ACB). Podczas ACB 78 uległ przez niejednogłośną decyzję Saikhanowi Dzhabrailovi.

Zieliński od 2015 roku był związany z organizacją ACB, gdzie ze zmiennym szczęściem walczył osiem razy.  Ostatnie trzy pojedynki nie poszły jednak po jego myśli, zatem ten ambitny zawodnik z Olsztyna będzie chciał odbić sobie porażki w walce na FEN 24. Możemy spodziewać się porządnej wojny w klatce!

Karta walk FEN 24:

+95 kg, K-1: Arkadiusz Wrzosek VS Patrick Szmid *
77 kg, MMA: Andrzej Grzebyk VS Kamil Gniadek *
85 kg, K-1: Radosław Paczuski VS TBA *
55 kg, MMA: Kamila Porczyk VS Anita Bekus
80 kg: Arab VS Wujek Samo Zło
120 kg MMA: Grzegorz Ciepliński VS Szymon Bajor
66 kg, MMA: Kamil Łebkowski VS Adrian Zieliński (doniesienia)
84 kg, MMA: Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka 2
77 kg, MMA: Marcin Krakowiak VS Michał Tarabańka
70 kg, K-1: Robert Rajewski VS Michał Gęsiarz

* Stawką tych pojedynków będą pasy mistrzowskie federacji Fight Exclusive Night.

Sponsorem głównym federacji Fight Exclusive Night jest Grupa LOTOS.

ZAKUP BILETÓW na galę FEN 24 jest możliwy na Eventim.pl oraz na stronie organizacji: http://fen-mma.com/bilet/.