Doniesienia: Michał Oleksiejczuk zmierzy się z byłym mistrzem Cage Warriors na marcowej gali UFC

633
grafika: InTheCage.pl

Wczoraj w programie „Koloseum” Paweł Kowalik podał informację, że kontrakt na kolejną walkę Michała Oleksiejczuka (14-4) w UFC został już podpisany. Natomiast dziś na Twitterze Front Page MMA pojawiły się doniesienia, iż Polak zmierzy się z Modestasem Bukauskasem (11-3).

Michał „Lord” Oleksiejczuk jest byłym mistrzem TFL w kategorii do 93 kilogramów. W 2017 roku zadebiutował w UFC na gali z numerem 219, gdzie pokonał Khalila Rountree (8-4). Jednak, jakiś czas później, wynik ten zmieniono na „no contest” z powodu wykrycia u Polaka niedozwolonych substancji dopingujących. Michał powrócił do klatki w 2019 roku, gdzie pokonywał kolejno Giana Villante (17-13) i Gadzhimurada Antigulova (20-8). Na UFC on ESPN+ 18 doznał pierwszej porażki w amerykańskiej organizacji, przegrywając z Ovincem St. Preux (25-15), zaś w ostatnim pojedynku na UFC on ESPN+26 został poddany przez Jimmy’ego Crute’a (12-1).

Modestas Bukauskas może być znany polskiej publiczności z gali Cage Warriors 102, gdzie wygrał przez TKO z naszym rodakiem Marcinem Wójcikiem (14-7). Bukauskas jest byłym mistrzem Cage Warriors w wadze półciężkiej. W największej organizacji MMA na świecie zadebiutował w zeszłym roku- podczas UFC on ESPN 13 pokonał Andreasa Michalidisa (12-4). Co ciekawe, w swoim ostatnim boju, również przegrał ze wspomnianym już Australijczykiem.

Zobacz także: Bartosz Fabiński podpisał kontrakt na kolejną walkę w UFC

źródło: Front Page MMA, Twitter