W zeszłym tygodniu doszło do niecodzienego wydarzenia w świecie mieszanych sztuk walki. Dotychczasowy mistrz wagi koguciej TJ Dillasha zwakował swój tytuł z powodu pozytywnych wyników badań antydopingowych.
W związku z tym UFC poszukuje zawodników którzy mogli by się zmierzyć o pas pas mistrzowski w tej dywizji. Dana White potwierdził że toczą się rozmowy ,aby o tytuł czempiona zmierzyli się mistrz kategorii muszej Henry Cejudo (14-2) oraz Marlon Moraes (22-5-1).
Mamy w końcu na to pomysł. Wygląda na to że zrobimy walkę pomiędzy Cejudo a Moraesem. oboje strasznie tego chcą. To może być naprawdę dobry pojedynek
powiedział Dana White.
Marlon Moraes vs. Henry Cejudo expected to determine a new bantamweight champion according to UFC president Dana White #UFC #UFCNashville @MMARLONMORAES @HenryCejudo https://t.co/4YG6zM61Hi
— Damon Martin (@DamonMartin) 24 marca 2019
Henry Cejudo w programie Ariela Helwani’ego powiedział, że jego potyczka z Moraesem jest wstępnie planowana na galę UFC 238, która odbędzie się 8 czerwca w Chicago.
Henry Cejudo tells @arielhelwani the UFC is aiming for him to return against Marlon Moraes at UFC 238 in Chicago on June 8 #HelwaniShow
— Nolan King (@mma_kings) 25 marca 2019
The Messenger” jest obecnym czempionem w wadze do 57 kilogramów. Swoje trofeum zdobył pokonując przez decyzję po niezwykle wyrównanej potyczce legendarnego Demetriousa Johnsona (27-3-1). Pierwsza obrona nastąpiła na UFC on ESPN+1, gdzie pokonał przez TKO w pierwszej rundzie wspomnianego już TJ Dillashawa.
„Magic” trafił do UFC w 2017 roku. W debiucie zaliczył pierwszą i jak do tej pory jedyną porażkę w organizacji. A mowa tu o przegranej z Raphaelem Assuncao (27-6). Jednak na UFC on ESPN+2 udało mu się zrewanżować Brazylijczykowi poddając go w pierwszej rundzie.
źródło: mmaweekly.com/twitter















![MMA Replay: Patryk Kaczmarczyk analizuje zwycięstwo nad Soldaevem – „Wiedziałem, że go złamię” [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miniaturka-MMA-Replay-v1-kopia-218x150.webp)
![MMA Replay: Adrian Bartosiński analizuje swoją walkę z Andrzejem Grzebykiem – nowy format dla fanów MMA [WYWIAD]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/12/maxresdefault-218x150.webp)
![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)






