Wygląda na to, że pojedynek pomiędzy dwoma czołowymi fighterami kategorii lekkiej, Rafaelem dos Anjosem oraz Rafaelem Fizievem, nareszcie dojdzie do skutku! Według Bretta Okamoto z ESPN, posłużyć ma on jako walka wieczoru zaplanowanej na dziewiątego lipca gali.
Temat konfrontacji pomiędzy byłym mistrzem, Rafaelem dos Anjosem (31-13) oraz Rafelem Fizievem (11-1) ciągnie się już od bardzo dawna. Pierwotnie miał on mieć miejsce w lutym, jednakże problemy wizowe zmusiły przedstawicieli organizacji na przesunięcie. Miesiąc później „Ataman” zaraził się jednak koronawirusem, co również wyeliminowało go z możliwości przystąpienia do potyczki.
Zobacz także: Rafael Fiziev wypada ze starcia z dos Anjosem na gali UFC 272
Okazuje się, że zestawienie to jest na tyle interesujące – a dodatkowo układa się drabinkowo – iż oficjele nie zamierzają z niego zrezygnować. Z najnowszych doniesień wynika, że posłuży ono jako main event wydarzenia, do którego dojdzie dziewiątego lipca.
Rebooked. Not official, but UFC close to finalizing RDA (@RdosAnjosMMA) vs. Rafael Fiziev (@RafaelFiziev) as it’s main event for a UFC Fight Night on July 9. pic.twitter.com/H75QShsSZm
— Brett Okamoto (@bokamotoESPN) May 5, 2022
Patrząc na klasyfikację wagi do 70 kilogramów, starcie to wydaje się być istotne z perspektywy całej dywizji. Dodatkowo umiejętności obu zawodników gwarantują spore emocje. Mamy więc nadzieję, iż w końcu się rozegra.
Źródło: Twitter/Brett Okamoto



![Who’s next In The Cage [#4] Co dalej dla Rębeckiego po wojnie z Duncanem](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-6-218x150.jpg)
![Who’s Next In The Cage [#3] Co dalej czeka zwycięzców z UFC Abu Dhabi](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/07/whos-next-5-218x150.jpg)










![Wzór na MISTRZA z Michałem Sobiechem #5 | Przygotowanie mentalne i fizyczne – rola adaptogenów [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/maxresdefault-218x150.jpg)
![Wzór na MISTRZA z Michałem SOBIECHEM #4 | MMA | Dieta | Doping | Suplementy | KSW 105 [PREMIERA o 19:00]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/maxresdefault-2-218x150.webp)
![MMA TuNajt #320 | TYPOWANIE XTB KSW 105 + przegląd kursów FORTUNY [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-320-218x150.png)
![MMA TuNajt #319 | OLEKSIEJCZUK z tarczą po UFC 314 | PIMBLETT gotowy na TOP 5? | Wywiad GAMROTA [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/05/MMA-TuNajt-319-218x150.jpg)
![MMA TuNajt #318 | HARATYK kontuzjowany – kto dla IBRAGIMA? | Zapowiedź UFC 314 [PODCAST]](https://inthecage.pl/wp-content/uploads/2025/04/MMA-TuNajt-318-218x150.jpg)






