Wygląda na to, iż prośby Rafaela Fizieva zostały wysłuchane. Jak bowiem donosi Brett Okamoto z ESPN, konfrontacja „Atamana” z Rafaelem dos Anjosem posłuży jako walka wieczoru zaplanowanej na 19 lutego gali UFC.

Napędzony serią pięciu wygranych, Rafael Fiziev (11-1), już od dłuższego czasu upominał się o pojedynek z pochodzącym z kraju kawy byłym mistrzem. Kilka dni temu sieć obiegł materiał, w którym wyzywa go do starcia, i wygląda na to, iż spełnił on swoje zadanie! Według reportera ESPN, czyli transmisyjnego partnera amerykańskiego giganta, 19 lutego „Ataman” podejmie Rafaela dos Anjosa (30-13).

„Mamy tu dobre zestawienie… Rafael Dos Anjos vs. Rafael Fiziev walką wieczoru zaplanowanej na 19 lutego gali UFC, która rozegra się w Las Vegas. Świetne starcie, mające wpływ na dywizję lekką.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Fiziev to aktualny numer 11. oficjalnej klasyfikacji kategorii do 70 kilogramów. Po raz ostatni widziany był w oktagonie, w grudniu minionego roku, kiedy to podzielił go wraz z Bradem Riddellem (10-2) i kontrolując przebieg walki, znokautował rywala przed końcem trzeciej odsłony.

Dos Anjos zaś zajmuję szóstą lokatę. Niegdysiejszy czempion swój ostatni pojedynek stoczył w listopadzie 2020, gdy skrzyżował rękawice z Paulem Felderem (17-6) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie niejednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Triumfem tym powrócił na właściwe tory po wcześniejszej – niechlubnej – serii dwóch porażek.

Źródło: Twitter/Brett Okamoto