12 maja prowadzona przez Scotta Cokera organizacja wraca do stolicy Francji – Paryża. Do karty walk tego wydarzenia oficjalnie wpisano teraz starcie w wadze średniej pomiędzy Douglasem Limą oraz Costello van Steenisem.

Zobacz także: Bellator wraca do Paryża! Mousasi vs. Edwards w walce wieczoru

Rozpiska majowego wydarzenia Bellatora na Starym Kontynencie zaczyna nabierać kształtów. Po wcześniejszych istotnych ogłoszeniach, przyszła pora na kolejne. Oficjalnie potwierdzono występ byłego mistrza, Douglasa Limy (32-11). Brazylijczyk stanie wtedy w szranki z ostatnim pogromcą jednego z naszych rodaków – Costello van Steenisem (14-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ostatnie lata były bardzo trudne dla Limy. Przegrywał on w czterech minionych konfrontacjach. Oznacza to, że po raz ostatni opuścił arenę jako triumfator w październiku 2019 roku. Pokonał wówczas na pełnym dystansie Rory’ego MacDonalda (23-10-1), sięgając tym samym po mistrzowskie trofeum kategorii do 77 kilogramów.

Van Steenis natomiast wrócił w październiku 2022 do startów po ponad dwuletniej przerwie. Podczas rozgrywanego w Mediolanie Bellator 287, skrzyżował rękawice z dobrze znanym nad Wisłą, Kamilem Oniszczukiem (9-2), ktorego ostatecznie zmusił do odklepania przed końcem drugiej odsłony. Wydłużył tym samym swoją serię zwycięstw do dwóch.

Źródło: Twitter/Bellator_France