Ciekawie zapowiadająca się potyczka w dywizji piórkowej wzbogaci zaplanowaną na 15 kwietnia galę UFC. Słynący z widowiskowego stylu walki, Edson Barboza, skrzyżuje wówczas rękawice z Billym Quarantillo.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po dwóch bolesnych przegranych, Edson Barboza (22-11) spadł na 14. lokatę w oficjalnej klasyfikacji kategorii do 66 kilogramów. Brazylijczyk po raz ostatni wystąpił jednak blisko rok temu, więc miał wystarczająco dużo czasu, by wszystko poukładać sobie w głowie i odpowiednio się przygotować. Efekty tej pracy zobaczymy już 15 kwietnia, kiedy wejdzie do oktagonu wraz z Billym Quarantillo (17-4).

Zobacz także: Bohaterowie mistrzowskich walk twarzą w twarz przed UFC 283 [WIDEO]

Quarantillo minione starcie stoczył podczas ostatniego numerowanego wydarzenia amerykańskiego giganta na 2022 roku. Na UFC 282 zmierzył się z Alexandrem Hernandezem (13-6), którego ostatecznie rozbił przed końcem drugiej odsłony. Wrócił tym samym na właściwe tory po wcześniejszej przegranej doświadczonej z rąk Shane’a Burgosa (15-3). Zestawienie z Barbozą jest dla niego sporą szansą, bowiem jeśli zwycięży, to zamelduje się w topowej piętnastce.

Źródło: Twitter/Marcel Dorff