Najprawdopodobniej właśnie poznaliśmy main event zaplanowanego na 17 sierpnia UFC 305 w Perth. Dricus Du Plessis ma położyć na szali swój pas w konfrontacji z Israelem Adesanyą.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W połowie sierpnia amerykański gigant powróci ze swoim wydarzeniem do Australii, a konkretniej do Perth. Kibice bardzo długo nie mieli odpowiedzi na to, kto wystąpi w walce wieczoru, jednakże wygląda na to, iż właśnie uległo to zmianie! Były czempion – Israel Adesanya (24-3), ogłosił za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, iż wraca na walkę mistrzowską! Jego oponentem będzie oczywiście obecny posiadacz trofeum, Dricus Du Plessis (21-2).

Konflikt na linii Du Plessis – Adesanya trwa już bardzo długo. Zawodnicy nie szczędzili sobie „uprzejmości” zarówno w przestrzeni internetowej, ani też widząc się na żywo podczas różnych wydarzeń. Konferencja prasowa, jak i sam pojedynek, może więc dostarczyć naprawdę sporo emocji.

Zobacz także: „To tylko siniak” – dos Anjos wyśmiewa kontuzję McGregora

Du Plessis pozostaje niepokonany pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie. Dotychczas stoczył tam siedem pojedynków. Mistrzowskie trofeum zdobył w styczniu bieżącego roku, pokonując na pełnym dystansie Seana Stricklanda (29-6). Będzie to więc dla niego pierwsza obrona.

Adesanya natomiast podejdzie do najbliższej rywalizacji po przegranej. Po raz ostatni w akcji widzieliśmy go we wrześniu 2023, podczas UFC 293. Stanął wtedy w szranki z wcześniej wspominanym Stricklandem, finalnie odnosząc porażkę i tracąc pas.

Źródło: Instagram/Israel Adesanya, fot. Jeff Bottari/Zuffa LLC