Dustin Poirier jest otwarty na rewanż z Justinem Gaethje

131
źródło: forbes.com

Już na UFC on ESPN 12 do klatki powróci Dustin Poirier (25-6). Jego rywalem będzie Dan Hooker (20-8). W rozmowie z mmajunkie.com wyraził on chęć na stoczenie rewanżowej walki z Justinem Gaethje (22-2).

Panowie zmierzyli się ze sobą na UFC on FOX 29. Po świetnej batalii w 4 rundzie przez TKO zwycięzył „The Diamond”

Ja zawsze będę otwarty na takie starcie. To była walka roku uważam, że na pewno zrobilibyśmy to jeszcze raz. Uwielbiam oglądać jak on walczy i jestem fanem. Bardzo chciałbym z nim walczyć, ponieważ wiem, że będziemy w tym szaleństwie razem.

powiedział Dustin Poirier.

Justin Gaethje prawdopodobnie we wrześniu zmierzy się z aktualnym mistrzem UFC w wadze lekkiej Khabibem Nurmagomedovem (28-0). Poirier miał również okazję walczyć z Rosjaninem na UFC 242, gdzie przegrał przez poddanie w 3 rundzie. Jego zdaniem jeżeli Amerykanin utrzyma walkę w stójce to będzie miał szansę na wygranie tego pojedynku.

Wszystko zależy od jego pracy nóg. Jeżeli utrzyma Khabiba z dala od klatki to może sprawić mu duże problemy i będzie miał problemem ze złapaniem Justina na otwartej przestrzeni. Jeżeli jednak Khabib pójdzie po nogi i go sprowadzi to Gaethje będzie miał wiele trudności, aby wstać. Wiem to z pierwszej ręki.

podsumował.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dustin „The Diamond” Poirier jest byłym posiadaczem pasa mistrzowskiego w kategorii do 70 kilogramów w wersji tymczasowej.Ten tytuł zdobył na UFC 236, gdzie wypunktował ówczesnego mistrza w kategorii piórkowej Maxa Hollowaya (21-5).

Zobacz także: Adrian Bartosiński o rozmowach z KSW, ofercie z ACA i kulisach Tylko Jeden [WYWIAD]

źródło: mmajunkie.com