Mimo porażki w ćwierćfinale turnieju Eddie Alvarez (29-7) zajmuje miejsce kontuzjowanego Timofey’a Nastyukhina (13-4) i powalczy o finał na gali ONE Championship: Dawn of Heroes.

Walka Alvareza z Eduardo Folayangiem (21-7), która odbędzie się 2 sierpnia na Filipinach otrzymała status turniejowy. Obaj zawodnicy przegrali swoje walki ćwierćfinałowe, ale wskutek kontuzji swoich rywali zajmują ich miejsce w drabince turniejowej. Z Grand Prix musiało się wycofać, aż trzech zawodników.

Eddie Alvarez został odprawiony w ćwierćfinale przez Timofeya Nastyukhina w pierwszej rundzie pojedynku. Były mistrz zajmuje miejsce swojego pogromcy i ma szansę powalczyć o finał Grand Prix kategorii lekkiej.

Foloyang jest byłym mistrzem kategorii lekkiej. W ćwierćfinale turnieju przegrał z Shinyą Aokim. Dla organizacji ONE Championship walczy od 2011 roku.

Na gali, która odbędzie się na Filipinach zobaczymy również pojedynki Demetriousa Johnsona z  Tatsumitsu Wadą oraz Martina Nguyena z Koyomim Matsushimą o pas kategorii lekkiej.