FEN 28: Kacper Koziorzębski sensacyjnie pokonał Szymona Duszę

388

Kacper Koziorzębski wydał solidne oświadczenie, pokonując na pełnym dystansie faworyzowanego przez niemal każdego, Szymona Duszę, który był przez wielu namaszczany na kolejnego mistrza organizacji FEN.

Runda 1:

Kacper Koziorzębski rozpoczął od kombinacji 1-2, po chwili, przyjmując cios od Szymona Duszy, odpłacił mu się niskim kopnięciem. Frontalne kopnięcie na tułów w wykonaniu „Lutadora”. Dusza zmieniał pozycje, szykując akcje pod kopnięcie. Sporo kopnięć również po stronie Kacpra, obrotówka na korpus w wykonaniu debiutanta w organizacji FEN. Kombinacja ciosów na korpus i głowę Koziorzębskiego, dwa mocne ciosy Duszy. Kolejna obrotówka na korpus Kacpra. Wysokie kopnięcie Szymona. Boczne kopnięcie debiutanta pod sztandarem FENu, sporo kopnięć Kacpra, które ustawiały rywala na siatce. Dusza zapiął klincz pod ogrodzeniem, choć przeciwnik dobrze bronił się przed próbą sprowadzenia. Po nieintencjonalnym faulu (ciosie w krocze w wykonaniu „Lutadora”), walka została wznowiona na środku klatki, gdzie obaj zawodnicy wymieniali się technikami nożnymi. Koziorzębski z próbą dwóch ciosów sierpowych, choć przestrzelonych, po chwili kolejna obrotówka na korpus.

Runda 2:

Dwa ciosy proste w powietrze po stronie Duszy, Koziorzębski podrażniony próbą akcji rywala od razu ruszył do mocnych ataków. Po chwili, to Szymon zaczął przejmować inicjatywę, traktując przeciwnika solidnymi kombinacjami bokserskimi wykończonymi wysokimi kopnięciami. Dobra akcja Kacpra, spychająca rywala na siatkę, kolejna obrotówka na korpus rywala. Kolejny faul w wykonaniu Koziorzębskiego. Po wznowieniu walki, obaj zawodnicy wymienili się niskimi kopnięciami, stroną napierającą był przez chwilę Szymon Dusza, lecz Kacper powoli przejmował inicjatywę, notując udane sprowadzenie. „Lutador” próbował łokci z dołu, przechodząc do próby kimury. Kacper wstał, Szymon spróbował pedalady z dołu, wstając jednak zainkasował cios od oponenta. Dusza spróbował obalenia, choć przeciwnik dobrym odrzutem bioder wybronił tę próbę. Przestrzelone wysokie kopnięcie Kacpra. Prowokacje w wykonaniu zawodnika debiutującego pod sztandarem organizacji FEN.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Koziorzębskiego na rozpoczęcie ostatniej odsłony walki. Kolejne sprowadzenie z dziecinną łatwością w wykonaniu Kacpra. Dusza, chcąc wstać, doprowadził się do ogrodzenia, choć był w stanie umiejętnie odwrócić pozycję. Walka powróciła do stójki, gdzie debiutujący na FENie zawodnik ponownie wywierał presję, choć został trafiony. Po chwili, prawym sierpowym skarcił oponenta, zaganiając go lowkickiem pod ogrodzenie. Dobra kombinacja Koziorzębskiego – prawy na głowę i kopnięcie w wątrobę. Prawy kontrujący Duszy. Kacper w odpowiedzi próbował jednak kombinacji. Wrocławianin z kolejnym kopnięciem na tułów rywala. Desperacka próba sprowadzenia w wykonaniu Szymona za jedną nogę, choć Koziorzębski z dziecinną łatwością je wybronił. Headkick Kacpra. Dwa krótkie ciosy proste Koziorzębskiego.

Kacper Koziorzębski został jednogłośnie wskazany jako zwycięzca pojedynku.