(Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl)

Dawno temu MMA było odbierane bardzo negatywnie przez ludzi, przez lata się to zmieniło i w Ameryce UFC jest jednym z najczęściej oglądanych programów w telewizji. Jeszcze nie tak dawno temu, gdy MMA było już popularne, to jednak walki kobiet nie miały dużo sympatyków. Zmieniło się to min. Dzięki nieistniejącemu już Strikeforce i pięknej Ginie Carano, która była twarzą kobiecego MMA walki kobiet były coraz chętniej oglądane.

Obecnie mistrzyni UFC (która była wcześniej mistrzynią Strikeforce) przyciąga mnóstwo ludzi przed telewizory i gale z jej nazwiskiem w karcie zawsze się dobrze sprzedają. Mimo urody Carano, to i tak Ronda Rousey przyciąga więcej ludzi niż robiła to Gina. Dlaczego? O gustach się nie dyskutuję i dlatego nie będę pisać, która z pań jest ładniejsza, ale z pewnością to gwiazda „Szybkich i Wściekłych 6” ma więcej fanów. „Rowdy” swoich fanów ma zupełnie z innych przyczyn.

Z pewnością mistrzyni nie można odebrać talent. Wszystkie swoje walki wygrała przed czasem, jedynie druga walka z Mieshą Tate doszła do drugiej rundy. Lecz to nie tylko przez talent Dana White zawdzięcza jej  wysokie notowania oglądalności. Rousey jest bardzo kontrowersyjną postacią. Jej charakter powoduje, że ma wielu krytyków, którzy jej walki i tak obejrzą. Niektórym fanom się to podoba, porównując jej zachowanie do zachowania Nicka Diaza. Inni natomiast nie mogę znieść jej zachowania i czekają aż się powinie noga. Jest wielu zawodników, którzy publicznie wyrażają się w sposób kontrowersyjny na różne tematy, ale nie każdy potrafi to zrobić tak, by zrobić z tego swoją promocję. Każde słowo Rousey które wzbudzi większą dyskusję to kolejny rozgłos walki,albo samej zawodniczki, za czym oczywiście idzie popularność, następnie zainteresowanie nią i galą. Z tym wszystkim wiążą się kolejne dolary dla organizacji i dla niej.
Wszyscy jednak patrzą na każdego zawodnika przez media. Jestem pewien, że Ronda jest o wiele milszą i cieplejszą osobą jak się wszystkim zdaje. A to co mówi i robi, to jest to co Danki lubią najbardziej- przyciągają publikę- i tą dobrą i tą złą. Nie ważne czy widz jest jej fanem czy największym z krytyków.  Mistrzyni nie jest tylko wspaniałym sportowcem, ale również dobrą bizneswoman i wie co zrobić, żeby zarobić. Wie też jak to zrobić i kiedy.  Na tym polega biznes. Ta kobieta umie połączyć talent z pomysłem na rozgłos swojej osoby.