Fernando Rodrigues Jr przygotowuje się do KSW 41 i zaprasza do klatki Tomasza Narkuna [WYWIAD PL/ENG]


Fernando Rodrigues Jr dzierżył pas mistrzowski KSW w wadze ciężkiej zaledwie przez niecałe pół roku, ale zdążył zyskać sobie grono fanów i sympatyków wśród polskich kibiców. Brazylijczyk pokazał wolę walki i szacunek dla przeciwnika, czym wkradł się w serca Polaków. Zapytaliśmy więc, co słychać u Santo Forte.

Cześć, Fernando. Jak się masz? Udało Ci się złapać trochę urlopu, czy raczej trenujesz ciężko od ostatniej gali KSW w maju?

Po walce wziąłem sobie dwa tygodnie wolnego i odbyłem wszelkie badania medyczne. Szybko potem wróciłem z całą mocą do treningów.

Jak się teraz czujesz? Jesteś zadowolony ze swojej formy?

No wiesz… [ŚMIECH] Gdy nie jestem w trakcie obozu treningowego nie trzymam się zbyt ściśle diety. Dopiero prze walką zaczynam pilnować się tego, co zaleci mój dietetyk.

Jakie masz przemyślenia o walce z Marcinem Różalskim? Co poszło nie tak? Czy może to był szczęśliwy cios, albo to Ty zrobiłeś wtedy jakiś błąd?

Bardzo szanuję Marcina. On po prostu użył swojego doświadczenia aby mnie pokonać. Ja miałem błędną strategię. Umiejętnością mojego przeciwnika było to, żeby moje błędy wykorzystać przeciwko mnie

Czy to było trudne, stracić pas KSW? Chcesz go odzyskać?

To z pewnością było trudne. Właściwie była to moja najbardziej bolesna porażka. Moim celem jest teraz odzyskanie pasa mistrzowskiego KSW i stanie się najlepszym ciężkim w tej wspaniałej organizacji.

Co sądzisz o decyzji Marcina, aby zwakować pas?  

To wielka szkoda, gdyż z powodu jego decyzji nie będę miał okazji na rewanż. Ale nadal, bardzo go szanuję. To wspaniały zawodnik.

Jak wygląda Twoja umowa z KSW? Ile masz jeszcze walk według kontraktu?  

Mój kontrakt opiewa na jeszcze 2 walki.

Czy zobaczymy Cię w klatce KSW w Dublinie, 22 października czy raczej na następnej gali w grudniu, w Polsce?

W Dublinie na pewno nie, ale przygotowuję się do występu w grudniu i odzyskania mojego pasa, jeśli tylko KSW da mi szansę.

Czy Twoim zdaniem, Michał Materla podjął dobrą decyzję wybierając KSW, a nie UFC?

Moim zdaniem, tak. Jest idolem w Polsce, a KSW jest organizacją, która ciągle się rozwija.  

Jak Ci się podoba to zestawienie: Pudzianowski vs. McSweeney na  KSW 40 w Dublinie?

To będzie naprawdę wielka walka!

Jak widzisz obecnie sytuację w dywizji ciężkiej KSW?

Muszę się przyznać, że nie znam dokładnie wszystkich zawodników z kategorii ciężkiej KSW, ale są tu naprawdę duże nazwiska: jak Mariusz Pudzianowski, Karol Bedorf i Michał Kita.

Czy jest w KSW zawodnik, z którym chciałbyś teraz walczyć?

Jest… Marcin Różalski.

Tomasz Narkun, mistrz KSW w wadze półciężkiej, chce walczyć o drugi pas. Czy zgodziłbyś się zawalczyć z nim, gdyby KSW zaoferowało Ci tą walkę, której stawką byłby pas mistrzowski wagi ciężkiej?  

To byłaby dla mnie przyjemność, przywitać go [Tomasza] w mojej kategorii.

Co chciałbyś powiedzieć do swoich polskich fanów, których masz naprawdę wielu 🙂 ?

Dziękuję Wam za wsparcie i przywiązanie, nawet po tym, jak przegrałem. Polacy sprawiają, że czuję się jak w domu. Kocham Polskę i moich polskich fanów! Obiecuję odzyskać pas KSW i zadedykować go im.

Dziękuję bardzo i mam nadzieję zobaczyć Cię wkrótce ponownie w Polsce.

Rozmawiała: Martyna Celuch

Zobacz więcej o KSW 40: Norman Parke: „Gamrot przyjął walkę, bo KSW zapłaci mu za to kupę forsy” [WYWIAD PL/ENG]

*** For english speakers ***

Fernando Rodrigues Jr held KSW heavyweight belt only for about half a year, but he managed to earn a lots of polish fans and rooters. He showed a great will of fight and a lot of respect for oponent, which helped him to find a way to people’s hearts.
So, we asked, whats new with Santo Forte.

Hi, Fernando! How are you doing? Did you have some time for vacations or maybe you are training hard since last KSW in May?

After the fight I took 2 weeks to get some rest and to perform some medical tests. Soon after I returned with full force to the drills.

How do you feel right now? Are you happy with your physical shape?

Oh, well, you know… [laugh] When I’m out of camp I do not follow a strict diet. Next to the fight I start a diet as directed by my doctor.

What are your thougts about fight with Marcin Różalski? What went wrong? Was it lucky punch or maybe you made some mistake there?

A guy I respect a lot. He just used his experience to defeat me. It was a mistake of my strategy and merit of my opponent who knew how to take advantage of my fault.

Is it hard to lose KSW belt? Do you want to get it back?

It was certainly difficult, it was the worst defeat I had. My goal is to reclaim the belt of KSW and be the best heavyweight of this great organization.

What do you think about Marcin’s decision, to vacate the belt?

It’s a pity, because with his decision I will not have chance to rematch. But still, I respect him a lot, he’s a great fighter.

How does your agreement with KSW look like? How many fights do you have in contrackt?

I have two more fights for KSW.

Will we see you in the KSW cage in Dublin (22. October) or next in December in Poland? Can you tell us something now?

In Dublin certainly not, but I’m getting ready to perform in December and get my belt back if KSW will give me this chance.

In your opinion: did Michał Materla make a good decision, choosing KSW not UFC?

In my opinion, yes. He is an idol in Poland and KSW is an organization that is on the rise

How do you like this matchmaking: Pudzianowski vs. McSweeney on KSW 40 in Dubiln?

It will be a great fight!

How do you find the situation it KSW heavyweight division?

I have to confess, that I do not know all the athletes of the heavyweight category, but it has some strong names, like Marios Pudzianowski, Karol Bedorf and Michel Kita.

Is there some fighter in KSW, with whom would you like to fight next?

There is, Marcin Rozalski.

Tomasz Narkun, light heavyweight KSW’champ wants to fight for second belt. Would you take this fight, if KSW gave you this as a title shot for the vacant HW belt?

It would be my pleasure to welcome him in my category.

What would you like to say to your polish fans, which you have a lot 🙂 ?

Thanks for all support and affection, even after I’ve lost. The Poles make me feel at home, I love Poland and my Polish fans! I promise to get back the belt from KSW and dedicate it to them.

Thank you and hope to see you soon in Poland again!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJussier Formiga po efektownej wygranej na UFC w Japonii liczy na walkę o pas mistrzowski
Następny artykułDaniel Cormier grozi Frankowi Mirowi na Twitterze
Zakochana w MMA od chwili, gdy na gali KSW 13 w 2010 r. zobaczyła Krzyśka Kułaka wjeżdżającego do Spodka wozem opancerzonym, tuż przed walką z Vitorem Nobregą. Zaskakująco szybko połapała się, że KSW to nie nazwa sportu. Każda gala MMA to dla niej święto. Podczas pojedynków swoich ulubieńców zdziera gardło na doping, a w przerwach krytycznym okiem przygląda się organizacji gali i strojom publiczności (jak każda „baba”). W zawodnikach ceni nie tylko umiejętności, ale też pierwiastek szaleństwa. Uwielbia Conora McGregora, Mirko Cro Copa oraz Daniela Omielańczuka i Janka Błachowicza. Nie wyobraża sobie MMA bez komentarzy Jurasa i jest przeszczęśliwa od czasu, gdy gale UFC emitowane są na antenie Polsatu Sport.