Floyd Mayweather wraca do ringu! Zawalczy na RIZIN 14 z gwiazdą kickboxingu!

111
źródło: YouTube/RIZIN

W swojej pierwszej profesjonalnej walce poza USA, niepokonany Floyd Mayweather zawalczy dla japońskiej organizacji RIZIN. Informację tę podał jako pierwszy portal BJpenn.com, a następnie została ona potwierdzona podczas oficjalnej konferencji prasowej promotora.

Ogłoszono również nazwisko przeciwnika, którym będzie japońska gwiazda kickboxingu, zalediwe 20-letni Tenshin Nasukawa. Zawodnik może, podobnie jak Floyd Mayweather (50-0), pochwalić się nieskazitelnym rekordem – do tej pory stoczył i wygrał 27 pojedynków, w tym 21 przez KO.

Walka odbędzie się 31 grudnia podczas sylwestrowej gali RIZIN 12 w Tokio. Nie zostały jeszcze ustanowione żadne reguły, według których ma się odbyć pojedynek. Jak powiedziano podczas konferencji prasowej – jest to kwestia „do ustalenia” w najbliższym czasie.


Floyd Mayweather zawalczy po raz pierwszy od sierpnia ubiegłego roku, gdy mierzył się i pokonał Conora McGregora na gali w Las Vegas. Powrót The Money’a na gali RIZIN jest ogromną niespodzianką, bo w ostatnim czasie spekulowano o jego walce z Khabibem Nurmagomedovem.