Gegard Mousasi i Douglas Lima powalczą o zwakowany tytuł kategorii średniej w organizacji Bellator

168
źródło: mmanews.com

Po tym, jak Rafael Lovato JR (10-0) musiał zwakować pas kategorii średniej z powodu choroby, organizacja Bellator wyznaczyła zawodników, którzy powalczą o ten tytuł. Mistrz kategorii półśredniej – Douglas Lima (32-7) skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem kategorii średniej – Gegardem Mousasim (46-7).

Organizacja Bellator wydała oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że Rafael Lovato z powodu rzadkiej choroby mózgu musiał zrzec się tytułu mistrzowskiego.

Zobacz również: Rafael Lovato wakuje pas mistrzowski z powodu problemów zdrowotnych

Po zwakowany pas spróbuje sięgnąć mistrz kategorii półśredniej – Douglas Lima. Brazylijczyk zdobył pas w dywizji półśredniej w zeszłym roku w walce z Rorym McDonaldem na gali Bellator 232. Teraz będzie chciał dołączyć do Ryana Badera i Patricio Freire, którzy są podwójnymi mistrzami organizacji Bellator.

Na przeciw Limy stanie- Gegard Mousasi, który będzie chciał odzyskać tytuł, który stracił w walce z Rafaelem Lovato na gali Bellator 223. Po porażce z Brazylijczykiem zdołał powrócić na ścieżkę zwycięstw, pokonał na gali Bellator 228 Lyoto Machidę niejednogłośną decyzją sędziów. Teraz w walce z Limą będzie chciał odzyskać tytuł mistrzowski.

Pojedynek odbędzie się na gali Bellator 243 9 maja.

źródło: Twitter, Sherdog