Gegard Mousasi zmierzy się w obronie pasa z Rafaelem Lovato Jr. na gali Bellator 214

Bellator MMA

Na styczniowej gali Bellatora będziemy mogli obejrzeć 2 pojedynki mistrzowskie. Walką wieczoru będzie finał turnieju po pas kategorii ciężkiej, pomiędzy Fedorem Emalienko, a Ryanem Baderem. W poniedziałek poznaliśmy kolejne zestawienie. Gegard Mousasi (45-6-2) zmierzy się w co-main evencie z niepokonanym w zawodowej karierze, czarnym pasem Jiu Jitsu – Rafaelemem Lovato Jr. (9-0).

Weteran MMA, który występował na galach PRIDE FC, Strike Force, czy UFC, jest aktualnym mistrzem Bellatora, po tym jak w pierwszej rundzie znokautował Rafaela Carvalho (15-2), pozbawiając go pasa wagi średniej. Holenderski zawodnik pochodzenia Ormiańskiego jest na fali 8 zwycięstw, w tym nad Uriahą Hallem, Chrisem Weidmanem, czy ostatnim nad Rorym MacDonaldem.

Zobacz także: Gegard Mousasi pokonuje Rory’ego MacDonalda w walce o pas kategorii średniej [WIDEO]

Rafael Lovato Jr. posiadający czarny pas Jiu Jitsu nie zaznał jeszcze żadnej porażki w MMA, a 8 na 9 pojedynków zakończył przed czasem, z czego większość poddaniami. Podczas ostatniego występu we wrześniu udusił w trzeciej rundzie Johna Saltera na gali Bellator 205.

Zobacz także: Bellator 205 najlepsze skończenia [WIDEO]

W walce wieczoru zmierzą się finaliści turniej wagi ciężkiej. Ryan Bader, który jest po zwycięstwie na punkty z Mattem Mitrione. Oraz Fedor Emalienko, który w październiku znokautował już w pierwszej rundzie Chaela Sonnena.

Galę Bellator 214 będziemy mogli obejrzeć już 26 stycznia 2019 roku.

 

źródło: mmafighting.com