Gilbert Burns w żadnym stopniu nie lekceważy swojego najbliższego oponenta – Neila Magny’ego, jednakże myśli o kolejnych potencjalnych wyzwaniach, które pomogą mu zbliżyć się do walki o mistrzowskie trofeum.

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza numerowana gala UFC w 2023 roku. Podczas organizowanej w Rio de Janeiro 283. edycji zobaczymy m.in. pojedynek z udziałem byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa – Gilberta Burnsa (20-5). „Durinho” tym razem stanie w oktagonie naprzeciwko doświadczonego Neila Magny’ego (27-9), którego planuje pokonać przed końcem regulaminowego czasu.

Muszę teraz wrócić na ścieżkę zwycięstw. Chcę skończyć Neila Magny’ego, a potem będziemy myśleć. Wydaje mi się, że to kwestia czasu, kiedy znowu będę się liczył w stawce o pas. Chodzi o szansę, ale wiecie co? Będę gotowy. 

powiedział w rozmowie z MMA Junkie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Choć Brazylijczyk w trzech minionych pojedynkach przegrywał dwukrotnie, to warto mieć na uwadze, iż rywalizował z fighterami z samego topu. Z tego względu – mimo niepowodzeń – nadal znajduje się w ścisłej czołówce, zajmując obecnie piątą lokatę w rankingu wagi półśredniej. W niedalekiej przyszłości chciałby się ponownie zbliżyć do rywalizacji o pas, dlatego interesują go starcia z wyżej sklasyfikowanymi zawodnikami.

Myślę, że rewanż z Khamzatem Chimaevem w końcu się wydarzy. Tak samo walka z Belalem Muhammadem. Może Colby [Covington], ale nie mam pojęcia, co się teraz z nim dzieje. Jeśli zaś chodzi o [Jorge] Masvidala, to nie zamierzam za nim uganiać. To była możliwość zrobienia dużego, medialnego starcia, natomiast aż tak bardzo mi na nim nie zależy. Belal albo Khamzat – wydaje mi się, iż to będą moi następni rywale, a później title shot. Tak to sobie wizualizuję.

Pierwsza konfrontacja pomiędzy Burnsem i Chimaevem miała miejsce w kwietniu 2022, podczas UFC 273. Zawodnicy przewalczyli wówczas pelny, 15-minutowy dystans, po którym sędziowie jednogłośnie wskazali triumf „Borza”. Potyczka ta zrobiła ogromne wrażenie na kibicach i wielu uważa ją za jedną z najlepszych w minionym roku.

Zobacz także: Marvin Vettori vs. Roman Dolidze dodane do rozpiski UFC 286

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: MMA Junkie