Konfrontacja dwóch czołowych zawodników wagi średniej – Marvina Vettori’ego oraz Romana Dolidze, została właśnie oficjalnie dodana do karty walk marcowego UFC 286. Ogłoszenie to możemy znaleźć w mediach społecznościowych globalnego potentata.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Aktualnie sklasyfikowany na czwartej lokacie, były pretendent do pasa – Marvin Vettori (18-5-1), po raz ostatni widziany był w oktagonie, we wrześniu minionego roku. Skrzyżował wówczas rękawice z Robertem Whittakerem (24-6) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie zmuszony był uznać wyższość „Reapera”, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Okazję do powrotu na właściwe tory będzie miał podczas organizowanego na Starym Kontynencie wydarzenia. 18 marca stanie bowiem w szranki z reprezentantem Gruzji, Romanem Dolidze (12-1).

Zobacz także: „Za dwie walki będę mistrzem” – Tomasz Romanowski zmotywowany przed pojedynkiem z Paczuskim na XTB KSW 78

Dolidze obecnie znajduje się na fali czterech wygranych z kolei. Swój ostatni pojedynek stoczył w grudniu, kiedy to wchodząc na zastępstwo, rozprawił się przed czasem z Jackiem Hermanssonem (23-8). Dzięki swojej postawie, awansował do najlepszej dziesiątki rankingu kategorii do 84 kilogramów. Na ten moment zajmuje tam ósmą pozycję.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: Twitter/UFC Europe