Trener i mentor Alexa Pereiry oraz były mistrz UFC wagi półciężkiej, Glover Teixeira nie przewiduje zbyt wielu zmian w podejściu do walki, jak i w planie na sam pojedynek u Israela Adesanyi.

Glover Teixeira, długoletni przyjaciel i sparingpartner Alexa Pereiry, nie będzie zdziwiony, jak Israel Adesanya i jego podopieczny spotkają się jeszcze raz w klatce, niezależnie od wyniku sobotniej konfrontacji.

Myślę, że mieliśmy już pięć walk bokserskich, w których walczyli ze sobą ci sami zawodnicy w przeszłości.

– powiedział Teixeira w podcaście MMA Fighting’s Trocação Franca.

Rzecz w tym, że walczyli ze sobą w różnych [sportach]. Ludzie walczą ze sobą dużo w kickboxingu, nawet pięć, sześć, siedem razy. Trudno to zrobić w UFC, ale istnieje możliwość trzeciej walki, niezależnie od tego, kto wygra. To nie jest niemożliwe. Będzie to pięć walk, ale trzy w UFC. Te dwie w kickboxingu nie mają nic do tego. „Poatan” sam powiedział, że wynik wrócił do zera [w MMA]. Było 0-0 ponownie, i zaczną od początku.

Były mistrz UFC w wadze półciężkiej, który na początku tego roku przeszedł na emeryturę w Rio de Janeiro, powiedział, że nie chce być nazywany trenerem Pereiry, chociaż towarzyszy „Poatanowi” w UFC i prowadzi klub, w którym trenuje mistrz. Mimo to Teixeira nadal pomaga Pereirze w treningach obok innych trenerów.

Adesanya prowadził na kartach punktowych w listopadzie, zanim Pereira zdołał odwrócić losy walki i wygrał przez nokaut w piątej rundzie. Wobec czego, Teixeira nie oczekuje wielu zmian w umiejętnościach obu zawodników przed rewanżem.

Nie można wiele zmienić. Nikt tak dużo nie zdoła zmienić. Myślę, że Adesanya trochę zmieni styl, spróbuje zwiększyć swoją szybkość i kąty uderzeń, które działały na „Poatana”. Obejrzeliśmy tę walkę wiele razy tutaj. I on będzie próbował się poprawić, ale nie zapominajmy, że „Poatan” również. Będzie pracował nad tymi rzeczami, które dla niego działały i będzie to wykorzystywał, ale zmiana jest skomplikowana. Adesanya był w stanie obalić „Poatana” za pomocą berimbolo [przyp. red. – berimbolo to technika używana w brazylijskim jiu-jitsu. Polega na obracaniu się wokół przeciwnika, aby przejść z pozycji defensywnej do ofensywnej, często wykorzystując nogi przeciwnika do uzyskania przewagi. Technika ta wymaga dużo techniki i precyzji w wykonaniu i jest stosowana głównie przez zaawansowanych zawodników brazylijskiego jiu-jitsu.], skończył na górze i trochę tam pozostał, aby wygrać tę rundę, ale zastanawiasz się, czy spróbuje ponownie tej strategii? Nie będzie tego robił, nie jest zapaśnikiem. Może spróbuje go obalić, ale „Poatan” nie jest łatwy do obalenia. [Adesanya] nie będzie walczył tak jak ja, nieustannie napierając i ciągle próbując sprowadzić przeciwnika. Będzie to Adesanya. Myślę, że będzie wykorzystywał swoją szybkość, te kopnięcia w nogi, które działały, ten jab i cross, który trafił na końcu [pierwszej rundy]. Będzie to robił. Nie zmieni się zbytnio.

Zobacz także: Zawodnicy MMA typują nadchodzący pojedynek Pereiry z Adesanyą

źródło: mmafighting.com