Henry Cejudo chce walki o pas kategorii piórkowej, mistrz Alexander Volkanovski zabiera głos

257
źródło: Twitter

Zdecydowanie preferujący zdobywanie, niż bronienie tytułów – Henry Cejudo (15-2) chce ruszyć po tytuł kategorii piórkowej, którego w posiadaniu jest Alexander Volkanovski (21-1). Mistrz zabrał głos o potencjalnym starciu z „kolekcjonerem złota”.

Henry Cejudo zszokował świat pokonując w bliskiej walce Demetriousa Johnsona. Następnie obronił tytuł walcząc z TJ-em Dillashawem, po czym ruszył na podbój kategorii koguciej o zwakowane trofeum. Starł się wówczas z Marlonem Moraesem i został podwójnym mistrzem. Aktualnie, „Triple C” ma w planach ruszenie po tytuł dywizji piórkowej, której mistrzem jest Alexander Volkanovski.

 „Pokazuję mojej dziewczynie kolejny pas, który zamierzam posiąść! Alexandrze Volkanovski, idę po twój pas, ty przerośnięty karle! Poczwórny mistrz w trakcie tworzenia! #uklęknij #kolekcjonerpasów #poszukiwaczzłota”

Długo na odpowiedź mistrza, Cejudo czekać nie musiał:

 „Teraz teraz Henry Cejudo, nie składaj pustych obietnic w walentynki.”

Póki co, Henry Cejudo prawdopodobnie wystąpi na gali UFC 250 w Brazylii, broniąc pasa dywizji koguciej z Jose Aldo. Pas wagi muszej natomiast, został mu zabrany i już za nieco ponad dwa tygodnie zmierzą się o niego Joseph Benavidez Deivesonem Figueiredo.

Twitter