CEO największej organizacji MMA na świecie potwierdził, że niepokonany Irlandczyk wycofał się z pojedynku na gali UFC 296. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ian Machado Garry (13-0) nie wystąpi na gali UFC 296, która odbędzie się 16 grudnia 2023. Irlandczyk miał zmierzyć się z Vicentem Luque (22-9). W środę wieczorem, Dana White potwierdził tę informację na platformie X, wyjaśniając jednocześnie powód takiego stanu rzeczy. 

“Wiem, że spekuluje się o wypadnięciu walki Ian Garry – Vicente Luque. To prawda. Ian Garry nabawił się grypy, która następnie przerodziła się w zapalenie płuc. Więc tak, walka się nie odbędzie i jest to prawda”

Były mistrz Cage Warriors nie będzie miał zatem okazji, uczynić w klatce nic spektakularnego, jak zapowiadał kilka dni wcześniej. W ostatnich tygodniach mierzył się z krytyką, która w większości dotyczyła wydarzeń w jego życiu prywatnym. “The Future” nie wydaje się być tym mocno przejęty. Dwa dni temu opublikował film, który obrazuje jego podejście do tego tematu.

Zobacz także: „Jedyne, co może zrobić, to…” – Strickland odpowiada Covingtonowi

Luque po raz ostatni był widziany w oktagonie w sierpniu tego roku. Pokonał wówczas Rafaela Dos Anjosa, jednogłośną decyzją sędziów.

Źródło: X / Dana White. Fot.: Instagram / Ian Garry, Instagram / Vicente Luque