Były mistrz wagi półciężkiej KSW – Ibragim Chuzhigaev – znalazł nowy sportowy dom. Rywalizujący pod flagą Turcji zawodnik dołączył do amerykańskiego PFL. Do debiutu dojdzie w czerwcu.

Ibragim Chuzhigaev (18-5) na przestrzeni lat rywalizował pod sztandarem ACB, a później ACA. Polscy kibice najbardziej mogą kojarzyć go natomiast w występów w KSW. Pierwsza potyczka w największej polskiej organizacji miała miejsce początkiem 2022 roku, gdzie momentalnie wskoczył on do walki mistrzowskiej. Pokonał wtedy na pełnym dystansie Tomasza Narkuna (20-6) i następnie obronił trofeum dwukrotnie. Jego wyższość uznawać musieli jeszcze Ivan Erslan (14-3), a także podchodzący wówczas do starcia z nieskazitelnym rekordem Bohdan Gnidko (10-2).

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się natomiast, iż przygoda Chuzhigaeva z polską federacją dobiegła już końca, a on rozgląda się za nowym pracodawcą. Choć w grę wchodziło kilka organizacji, teraz wiemy, gdzie dołączył. Zasilił on szeregi PFL, wskakując na zastępstwo. Pierwszy pojedynek z jego udziałem będzie miał miejsce 21 czerwca. Stanie wtedy w szranki z Karlem Albrektssonem (14-5).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Albrektsson walczył już w wielu organizacjach. Za sobą ma przygodę w Bellatorze, RIZIN, czy Superior Challenge. Ostatni pojedynek stoczył w listopadzie minionego roku, konfrontując się z Edersonem Macedo (11-9). Szwed ekspresowo uporał się z Brazylijczykiem, nokautując go już w inauguracyjnej odsłonie.

Źródło: X/Marcel Dorff, fot. Materiały prasowe KSW, PFL MMA