Idealne zakończenie kariery Daniela Cormiera według Dany White’a

mmajunkie.com

Daniel Cormier (22-1) zbliża się już raczej do końca kariery i sam wspomina o sportowej emeryturze. Dana White ma plan na to, w jaki sposób mistrz kategorii ciężkiej mógłby zakończyć karierę w wielkim stylu.

Cormier wcześniej zapowiadał, że odejdzie na emeryturę w wieku 40 lat, które skończy 20 marca. Decyzja o emeryturze trochę się odłoży w czasie, jednak nie zostało mu już wiele walk do stoczenia. Plan na idealne zakończenie kariery „DC” ma Dana White.

Nie sądzę, żeby to był dla niego czas na przejście na emeryturę. „DC” jest kontuzjowany. Mówił o emeryturze, ale to jeszcze nie czas. Znasz mnie, jestem pierwszym facetem, który powie, że ktoś ma przejść na emeryturę, jeśli faktycznie powinien to zrobić. Ten facet nie musi tego robić. Uważam, że czekają go jeszcze trzy walki.

White ma na myśli walki z Brockiem Lesnarem, Stipe Miocicem i Jonem Jonesem.

W idealnym świecie, mimo tego, że nie żyjemy w nim, to Cormier powinien walczyć najpierw z Brockiem Lesnarem, potem ze Stipe Miocicem, a na końcu z Jonem Jonesem. Po tych trzech walkach powinien z hukiem przejść na sportową emeryturę.

Daniel Cormier to mistrz kategorii ciężkiej i były mistrz kategorii półciężkiej. W ostatnim pojedynku obronił swój pas, poddając Derricka Lewisa na gali UFC 230.

źródło: mmajunkie.com