Poznaliśmy termin kolejnej walki Iona Surdu w OKTAGON MMA! Trenujący na co dzień w ANKOS MMA zawodnik do klatki powróci już początkiem czerwca. Zmierzy się wtedy z jednym z gwiazdorów organizacji – Davidem Kozmą.

Ion Surdu (14-6) najwyraźniej zamierza ciągle utrzymywać wysoką częstotliwość startową. Po dołączeniu do czesko-słowackiej organizacji w minionym roku, wystąpił tam już czterokrotnie. Póki co radzi sobie tam ze zmniennym szczęściem – dwie potyczki zakończyły się jego wygraną, a dwie przegraną.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Popularny „Dracul” do akcji powróci już ósmego czerwca. Oficjalnie potwierdzono, iż weźmie udział w rozgrywającym się w Pradze OKTAGON 58. Stanie wówczas w szranki z doświadczonym Davidem Kozmą (32-13). Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej.

Zobacz także: „Jadę tam po pas i tyle” – Piotr Wawrzyniak przed unifikacją pasów z Kinclem na OKTAGON 54 [WYWIAD]

Kozma w klatce OKTAGON-u zameldował się już czternaście razy, przegrywając zaledwie dwa z tych starć. Jedna z porażek przytrafiła się mu przy okazji ostatniego występu. We wrześniu minionego roku zmuszony był uznać wyższość Bojana Velickovicia (25-12-2), szybko zostając rozbitym. Przerwało to jednocześnie jego wcześniejszą serię dwóch zwyciestw, w ramach której pokonywał kolejno naszego rodaka – Łukasza Siwca (9-3), a także Alexa Lohore (23-10).

Źródło: X/OKTAGON MMA