Trenujący na co dzień w ANKOS MMA Ion Surdu poznał termin kolejnej walki, a także przeciwnika. Popularny „Dracul” do akcji powróci początkiem listopada, podczas rozgrywanego w Manchestrze OKTAGON 48. 

Ion Surdu od tego roku związany jest z czesko-słowacką organizacją i jak dotąd zdążył stoczyć tam już dwa pojedynki. Na ten moment jego bilans wynosi 1-1. Po raz ostatni wchodził do klatki w lipcu, konfrontując się z Mate Kerteszem. Zawodnicy przewalczyli wówczas pełny dystans, po którym sędziowie jednogłośnie wskazali triumf trenującego w Polsce fightera. Odbił się tym samym po wcześniejszej przegranej doświadczonej z rąk Bojana Velickovicia.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda na to, że Surdu kolejną szansę do zaprezentowania umiejętności będzie miał już czwartego listopada. OKTAGON MMA zawita wówczas do Manchesteru ze swoją 48. edycją. Czeka go jednak wymagające zadanie, bowiem zmierzy się z doświadczonym Alexem Lohore. Starcie rozegra się w limicie kategorii półśredniej.

Zobacz także: Dojdzie do walki Mamed Khalidov vs. Tomasz Adamek?

Lohore swój ostatni pojedynek stoczył natomiast w maju, podczas OKTAGON 43. Zmierzył się wówczas z Davidem Kozmą, jednakże walka ta nie potoczyła się tak, jakby sobie tego życzył. Koniec końców zmuszony był więc uznać wyższość oponenta, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich.

Źródło: Instagram/OKTAGON MMA, fot. Instagram/Ion Surdu