Ivan Buchinger spróbuje na zawsze zapisać się na kartach historii za naszą południową granicą. Już czwartego grudnia postara się sięgnąć po trzeci pas organizacji OKTAGON MMA, mierząc się z Davidem Kozmą. Wydarzenie to rozegra się w Ostrawie. 

Obecnie panujący w wadze półśredniej, David Kozma (28-11), znajduje się na fali dwóch wygranych. Po raz ostatni postawił stopę w klatce, w ramach majowej gali z numerem 24. Stanął wtedy w szranki z Brazylijczykiem, Leandro Silvą (25-10-1) i przewalczywszy pełny dystans, finalnie jednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich. Wcześniej natomiast wychodził zwycięsko ze starcia z Mate Kerteszem (11-4).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ivan Buchinger (39-7) zaś aktualnie symultanicznie dzierży pasy wagi piórkowej oraz lekkiej. Trofeum dywizji do 66 kilogramów zdobył w styczniu bieżącego roku, gdy ekspresowo, bo już w inauguracyjnej rundzie poddał Słowaka, Ronalda Paradeisera (13-7). Następnie – podczas OKTAGON MMA 27 – stoczył piekielnie widowiskowy bój z Vojto Barborikiem (13-2), ostatecznie wygrywając na punkty i sięgając po drugi czempionat.

Źródło: Twitter/OKTAGON MMA