Ilii Topurii cierpliwość skończyła się cierpliwość do oczekiwania na zestawienie z Paddym Pimblettem. Dobitnie ocenił wartość Anglika.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dość łatwo można zauważyć, że Ilia Topuria (13-0) i Paddy Pimblett (20-3) delikatnie mówiąc, nie darzą się sympatią. „El Matador” intensywnie zabiegał o możliwość skonfrontowania się z „The Baddym”, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło. W ostatnim czasie Gruzin postanowił zmienić swoje nastawienie do tej kwestii, o czym poinformował w następujący sposób:

Paddy, wiesz co się z nim dzieje? On jest dużą postacią medialną. Ale wszyscy wiemy, że jako zawodnik jest nic nie warty. On nawet nie jest w rankingu. Niczego nie zrobił. Przypisywanie zasług osobie, która jest tam, gdzie jest tylko dlatego, że wie jak dobrze się sprzedać, nie jest w mojej opinii właściwe. Jesteśmy sportowcami. Różnica między UFC a innymi organizacjami jest taka, że tutaj liczy się sport. A Paddy pod względem sportowym niczego nie osiągnął. Dlatego on mnie w ogóle nie interesuje.

stwierdził.

Zobacz również: Ilia Topuria chce skończyć Josha Emmetta w pierwszej rundzie

Obecnie 26 latek przygotowuje się do pojedynku z byłym pretendentem do tymczasowego mistrzostwa UFC w wadze piórkowej – Joshem Emmettem (18-3). Ewentualne zwycięstwo z Amerykaninem mocno przybliżyłoby go do ewentualnej walki o pas, którego posiadaczem jest Alexander Volkanovski (25-2).

autor: Dawid Ważny

źródło: youtube / Hablemos MMA