W sobotni wieczór spadła jak grom z nieba informacja na twitterze klubu American Top Team, o powitaniu mistrzyni UFC w ich szeregach. Podczas gali ACB 46 w Olsztynie, klubowi koledzy i trener Paweł Derlacz nie chcieli zająć oficjalnego stanowiska w tej sprawie, natomiast już w niedzielę drugi z trenerów – Szymon Bońkowski przekazał informację o odejści Asi z olsztyńskiego Arrachionu. Przed północą sama zainteresowana napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych następujące słowa:

Jak już zapewne zauważyliście w mediach od kilku dni przebywam na Florydzie i od tej pory reprezentuje klub American Top Team. Decyzja zapadła szybko i nie jest bezpośrednio związana z moim wieloletnim Klubem Berkut Arrachion Olsztyn oraz z jego trenerami.
Przede wszystkim chciałabym publicznie podziękować za owocną współpracę Paweł Derlacz, Szymon Bońkowski oraz moim klubowym kolegom.
Decyzja o zmianie klubu jest moim prywatnym wyborem związanym m.in z obowiązkami jako mistrzyni świata organizacji UFC oraz obowiązkami przed zbliżającą się galą UFC205 w Nowym Jorku.
W mojej dotychczasowej długiej karierze kierowałam się nieustannym rozwojem zawodowym jak i prywatnym. Zmiana miejsca pobytu i treningu daje mi tą możliwość.
Zamierzam więcej pracować nad wartością swojego nazwiska na rynku amerykańskim.
Proszę nie doszukiwać się żadnych ukrytych powodów mojego rozstania z klubem Berkut Arrachion Olsztyn.
Liczę na wasze wsparcie a ja postaram się godnie reprezentować swoją ojczyznę i utrzymywać tytuł mistrzowski UFC.
Ze sportowymi pozdrowieniami
#joannachampion