Jose Aldo na gali UFC Vegas 44 na pełnym dystansie rozprawił się z Robem Fontem. Po udanym występie Brazylijczyk nie zamierza zwalniać i już wytypował dla siebie kolejnego przeciwnika.

Były mistrz w kategorii piórkowej tuż po walce zapowiedział, że teraz jego celem jest zdobycie pasa dywizji koguciej. By to osiągnąć, Aldo rzucił wyzwanie jednemu z czołowych zawodników tej wagi – T.J. Dillashawowi:

Chcę zawalczyć o tytuł, ale teraz wszystko jest trochę niejasne. Dillashaw nie ma nic do roboty. Chcę się z nim zmierzyć. To byłby najlepszy rywal na ten moment.

Amerykanin ostatni raz pojawił się w oktagonie w lipcu tego roku, gdy niejednogłośnie wygrał z Cory’m Sandhagenem. Wcześnie przez TKO w styczniu 2019 roku przegrał z Henry’m Cejudo, co przerwało ciąg czterech zwycięstw z rzędu.

Pojedynek o pas dywizji koguciej rozegra się najprawdopodobniej na samym początku przyszłego roku pomiędzy Petrem Yanem i Aljamainem Sterlingiem. Zawodnicy staną do rewanżu po tym jak Yan stracił tytuł na gali UFC 259.

źródło: mmafighting.com