Obecny posiadacz pasa BMF chciałby powalczyć o pełnoprawne trofeum dywizji lekkiej UFC. W tym celu zwrócił się bezpośrednio do mistrza Islama Makhacheva, jak i prezesa amerykańskiego giganta – Dany White’a. 

Od długich tygodni dyskutuje się na temat tego, kto powinien podzielić teraz oktagon z Islamem Makhachevem (25-1). Okazuje się natomiast, iż sytuacja ta powoli się rozwiązuje. Charles Oliveira (34-9), który jest głównym przeciwnikiem Justina Gaethje’ego (25-4) w rywalizacji o tytuł pretendenta dodał niedawno tajemniczy wpis i jest teraz łączony z Armanem Tsarukyanem (21-3).

Zobacz także: UFC planuje starcie Oliveiry z Tsarukyanem?

Czy zyska na tym sam „Highlight? Cóż, póki co nic nie jest jasne, natomiast widać, iż powoli kończy się mu już cierpliwość. Gaethje zaapelował bezpośrednio do prezesa UFC Dany White’a, upominając się o walkę o pas.

„Czekam na telefon. Gotowy, kiedy wy będziecie – UFC, Dana White. Islam, zobaczmy, kto jako pierwszy zdoła strącić głowę kopnięciem. „Do Bronx” otrzymał już szansę i nie stawił się na rewanż. Jest, jak jest.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Gaethje na ten moment zajmuje drugie miejsce w rankingu wagi lekkiej i może pochwalić się serią dwóch wygranych. W lipcu, przy okazji 291. edycji widowiskowo znokautował Dustina Poiriera (29-8), a kilka miesięcy zwyciężył na pełnym dystansie z Rafaelem Fizievem (12-3).

Źródło: Twitter/Justin Gaethje, fot. Grafika: InTheCagePL | Josh Hedges/Zuffa LLC, Chris Unger/Zuffa LLC