Transfer bardzo mocnego Czecha, Leo Brichty, do KSW, okazał się być faktem. Przedstawiciele organizacji ogłosili to w swoich mediach społecznościowych, potwierdzając przy okazji najbliższy występ. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Słuchając wypowiedzi szefostwa największej organizacji MMA nad Wisłą, od dłuższego czasu dało się odczuć, iż przymierzają się do zakontraktowania Leo Brichty (10-3). Sporą przeszkodą w tym temacie okazała się być natomiast jego wiążąca umowa z czesko-słowacką promocją. Ta dobiegła już jednak końca, w związku z czym Czech zdecydował się teraz na nawiązanie współpracy z KSW. Po raz pierwszy w okrągłej klatce stanie 13 maja, przy okazji produkowanego w warszawskim Studiu ATM wydarzenia. Czeka na niego trudne zadanie, bowiem momentalnie wejdzie do walki z byłym pretendentem do pasa – Maciejem Kazieczką (9-2). Pojedynek rozegra się oczywiście w limicie wagi lekkiej.

Zobacz także: Bekus vs. Toncheva dodane do rozpiski KSW 82

Kazieczko drogę do pasa utorował sobie dzięki czterem kolejnym wygranym. Do mistrzowskiej walki przystąpił podczas jubileuszowej, 60. edycji. Skrzyżował wówczas rękawice z wciąż dzierżącym trofeum Marianem Ziółkowskim (25-8-1), który – na jego nieszczęście – zmusił go do odklepania przed końcem drugiej odsłony. Od tego czasu mierzył się jeszcze dwukrotnie, pokonując postawionych na jego drodze oponentów. W przegranym polu zostawił Wilsona Varelę (8-5), a także Francisco Barrio (11-3).

Źródło: Twitter/KSW