Były mistrz kategorii półciężkiej oraz ciężkiej docenił jednopłaszczyznowego Kevina Hollanda za udanie się do klubu, w którym sam się niegdyś przygotowywał do startów w celu poprawienia swoich zapasów.

Nie jest żadną tajemnicą, że Kevin Holland ma problemy z zapasami. Uwypukliły to ostatnie starcia z Darrenem StewartemDerekiem Brunsonem czy Marvinem Vettorim. O ile pojedynek z pierwszym wymienionym zawodnikiem, Holland był w stanie wygrać (choć dość kontrowersyjnie) o tyle – w dwóch pozostałych był deklasowany w parterze przez 25 minut. „Trailblazer” postanowił zatem zmienić coś w swoich przygotowaniach i udał się na treningi do American Kickboxing Academy. Nazwa klubu może być myląca, gdyż dominującą płaszczyzną w nim są właśnie zapasy. Pod okiem Javiera Mendeza przygotowywali się m.in. Khabib Nurmagomedov czy Daniel Cormier. Ten ostatni docenił ruch wykonany przez Hollanda, zamieszczając następujący wpis na swoim profilu na Instagramie:

 „Jestem bardzo dumny z Kevina Hollanda za podjęcie pierwszego kroku. Nie tylko tu jest i chce pracować. Będzie pracował nad zapasami ponownie jutro i będzie w najlepszym klubie na świecie, American Kickboxing Academy ze wszystkimi chłopakami tu. Bycie świadomym o swoich problemach a następnie znalezienie drogi, by je rozwiązać, wymaga wiele dojrzałości. Jego trenerzy w domu są także świetni, nie próbując zatrzymywać Kevina w rozwijaniu się, my możemy mu pomóc z jego zapasami. (…)”

Następnie, były podwójny mistrz przyznał, że nie może się doczekać, aż Holland zszokuje wszystkich swoją obroną przed sprowadzeniami.

Po świetnym 2020 roku i zwyciężeniu pięciu pojedynków (m.in. z Jacare Souzą czy Joaquinem Buckleyem) – aktualny rok okazuje się dla Kevina póki co bardzo brutalny. Amerykanin przegrał bowiem dwa z rzędu pojedynki, oba pięciorundowe i w obu został zdeklasowany zapaśniczo.

Zobacz także: Marvin Vettori zdominował i wypunktował Kevina Hollanda na UFC Vegas 23

źr: Instagram Daniela Cormiera